Polska

Samochód wjechał na pasach w czteroosobową rodzinę

Polska

Aktualizacja:
Wypadek na przejściu dla pieszych w Gnieźnie
Wypadek na przejściu dla pieszych w GnieźnieTVN 24
wideo 2/7

W Gnieźnie samochód wjechał w czteroosobową rodzinę na pasach. Dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci trafiły do szpitala.

W poniedziałek po godzinie 19 na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie doszło do potrącenia czterech osób. Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska, do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych.

Cztery osoby ranne

- Przez to przejście przechodzili rodzice w wieku 34 i 35 lat wraz z dwójką dzieci w wieku 11 i 7 lat – wyjaśniła Anna Osińska.

Poważniejsze obrażenia doznały osoby dorosłe w wieku 34 i 35 lat - poinformował st. kpt Mieczysław Leśny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. – Jedna ma obrażenia kończyn i kręgosłupa, a druga obrażenia klatki piersiowej – przekazał Leśny. Stan dzieci określił jako dobry.

Wszystkie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w Gnieźnie. Troje z nich już opuściło placówkę. Święta w szpitalu będzie musiał prawdopodobnie spędzić ojciec dzieci, którego stan był najcięższy.

37-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. W chwili zdarzenia był trzeźwy. W momencie, gdy doszło do wypadku, widoczność była ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Mężczyźnie udało się zatrzymać auto dopiero tuż za przejściem dla pieszych.

Do potrącenia doszło na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie
Do potrącenia doszło na ulicy Wrzesińskiej w GnieźnieGoogleEarth

Autor: asty/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości