Był poszukiwany w Irlandii w związku z pedofilią. Wpadł w Polsce, bo przekroczył prędkość

Autor:
tam
Źródło:
małopolska policja
Głogoczów
GłogoczówGoogle Earth
wideo 2/15
Google EarthGłogoczów

Pochodzący z Małopolski 37-latek od lat mieszka za granicą. Podczas wizyty w kraju został zatrzymany do kontroli drogowej, bo o 22 kilometry na godzinę przekroczył prędkość. To wtedy okazało się, że - w związku z podejrzeniem o pedofilię - jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez sąd w Irlandii. Mężczyzna został zatrzymany.

6 stycznia policjanci drogówki wraz z inspektorami Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego sprawdzali zachowanie kierowców na drodze krajowej nr 7 w Głogoczowie (Małopolska). - Patrol ITD zatrzymał w pewnym momencie do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego na holenderskich numerach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 kilometrów na godzinę - informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. I dodaje, że 37-latek był wyraźnie zdenerwowany.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Poszukiwany ENA przez irlandzki sąd, teraz czeka na ekstradycję

Szybko wyszło na jaw, co tak niepokoiło mężczyznę. - W trakcie sprawdzania jego danych w systemie teleinformatycznym policji okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez irlandzki wymiar sprawiedliwości. Nakaz aresztowania został wydany do sprawy, w której 37-latek jest podejrzany o seksualne wykorzystanie dziecka - informuje Gleń.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mieszkaniec Małopolski przez kilka ostatnich lat ukrywał się w Holandii. Do Polski przyjechał kilka dni przed zatrzymaniem.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci siedmiu dni aresztu. Do tego czasu, jak przekazuje policja, mężczyzna ma być poddany ekstradycji i przekazany w ręce irlandzkich władz.

Był poszukiwany w Irlandii, wpadł bo w Polsce przekroczył prędkośćmałopolska policja

Autor:tam

Źródło: małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: małopolska policja

Pozostałe wiadomości