Polska

Gigantyczny pożar koło Ostrołęki. Spłonęły trzy cysterny

Polska

Akcja strażaków w Ławach trwała do późnych godzin nocnych
moja-ostroleka.plW pożarze eksplodowały opony cystern

19 zastępów strażackich walczyło z pożarem, jaki wybuchł w bazie dystrybucji paliw w Ławach koło Ostrołęki (woj. mazowieckie). Jak podała straż, płonęły trzy cysterny. Informację, film i zdjęcia na Kontakt 24 otrzymaliśmy od portalu moja-ostroleka.pl.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 22 przy ul. Składowej w Ławach pod Ostrołęką, w bazie zajmującej się hurtową dystrybucją paliw.

Eksplodowały opony

Według informacji podanych przez dyżurnego Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Ostrołęce, początkowo ogniem zajęła się jedna cysterna, w której jak podał właściciel, znajdowało się 3000 litrów paliwa. Pod wpływem temperatury i przepalenia cysterny paliwo wylało się ze zbiornika.

Pożar objął dwie inne cysterny, najprawdopodobniej puste. Wszystkie trzy pojazdy uległy spaleniu. Wypaliło się też paliwo. W czasie pożaru doszło do wybuchu.

Wiadomo już, że najprawdopodobniej eksplodowały opony cystern. W akcji gaśniczej udział wzięło 19 zastępów straży pożarnej. Pożar udało się ugasić ok. godz. 1 w nocy. Nikt nie został poszkodowany. Nie wiadomo jeszcze jaka była przyczyna pożaru.

Zobacz filmy od portalu moja-ostroleka.pl:

Wybuchy po pożarze cystern
Wybuchy po pożarze cysternmoja-ostroleka.pl
W Ławach spłonęły trzy cysterny
W Ławach spłonęły trzy cysternymoja-ostroleka.pl
Z pożarem walczyło 18 zastępów straży
Z pożarem walczyło 18 zastępów strażymoja-ostroleka.pl
Pożar w Ławach
Pożar w Ławachmoja-ostroleka.pl

Autor: mart/tr / Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: moja-ostroleka.pl

Pozostałe wiadomości