Polska

Giertych zarabia więcej niż w Sejmie

Polska

Aktualizacja:
TVN24Były wicepremier o polityce i nie tylko

Roman Giertych uważa, że gdyby Marek Dochnal chciał zaskoczyć jakimiś rewolucyjnymi informacjami, już by to zrobił. Gość Bogdana Rymanowskiego w "Magazynie 24 Godziny" nie wykluczył jednak, że Dochnal takie informacje posiada. Były poseł pytany o swe zarobki stwierdził, że zarabia więcej niż Sejmie.

- Dochnal uczestniczył w bardzo ważnych prywatyzacjach, bardzo istotnych - tak mecenas Giertych odpowiedział na pytanie, czy lobbysta w ogóle posiada jakąkolwiek "bombę". - Państwowe huty stali zostały sprzedane za tak niskie pieniądze i w tak dziwnych konstelacjach politycznych, że nie mam wątpliwości, że tam są różne dziwne historie - dodał były minister. Podkreślił przy tym, że sprawa należy do prokuratury, której być może pracę ułatwi niemiecki wywiad, który jakoby dysponuje pewnymi informacjami na ten temat.

Dziennikarski wątek

Roman Giertych zaznaczył, że w opowieściach Dochnala zainteresował go przede wszystkim wątek dziennikarski. - Słyszałem również, że Marek Dochnal ma być powołany na świadka w innej sprawie dziennikarskiej, w której Dominika Wielowieyska ("Gazeta Wyborcza" - red.) wytoczyła proces posłowi Wierzejskiemu. Też jestem ciekaw tej wypowiedzi - dodał Giertych.

"Palikot niech uważa"

Pytany o to, jak sobie radzi po zakończeniu kariery sejmowej, były wicepremier zapewnił, że radzi sobie bardzo dobrze. Przyznał też, że zarabia więcej niż w parlamencie (poseł otrzymuje ok. 12 tys. brutto miesięcznie). - Nie narzekam na brak spraw, mam co robić - zaznaczył.

Jedną ze spraw, jakimi mecenas Giertych się zajmuje, dotyczy podziału majątku Janusza Palikota. Była żona posła PO twierdzi, że została poszkodowana i domaga się dalszych 40 mln złotych. Gość "Magazynu 24 Godziny" zaprzeczył jednak, jakoby prowadził wojnę z posłem Palikotem. - Reprezentuję panią Marię Nowińską. Nie jestem osobistym przeciwnikiem pana Palikota. Słabo go znam - mówił Giertych. Poradził jednak posłowi Platformy, aby lepiej dobierał słowa w wypowiedziach odnoszących się do adwokata jego żony. - Niech uważa. Na końcu tej całej sprawy podsumuję te wszystkie wypowiedzi w różnego rodzaju formach prawnych.

Na zakończenie adwokat życzył powodzenia premierowi Tuskowi. - Życzę Polsce dobrze, a ponieważ on jest premierem, życzę mu, aby dobrze sprawował urząd - podkreślił.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości