Polska

Giertych: Koniec z piciem byłych prezydentów

Polska

TVN24/PAPRoman Giertych: Nie chcemy się już wstydzić za Aleksandra Kwaśniewskiego

LPR chce, by za niegodne zachowanie byli prezydenci tracili różne przywileje. Roman Giertych zapowiedział, że po wyborach jego partia przedstawi stosowny projekt zmian w przepisach.

- Nie chcemy się więcej wstydzić za Aleksandra Kwaśniewskiego. Trzeba znaleźć sposób, aby powstrzymał się w przyszłości od nadmiernego picia. To nie jest jego prywatna sprawa, bo jest byłym prezydentem Polski - powiedział Roman Giertych, komentując kolejną wpadkę Kwaśniewskiego na Ukrainie.

Wykład Aleksandra Kwaśniewskiego na Ukrainie

Po wyborach LPR chce doprowadzić do zmiany ustawy o uposażaniu byłych prezydentów i wpisać tam zasadę, że muszą się oni godnie zachowywać. - Jeśli byli prezydenci nie zachowują się godnie to Trybunał Konstytucyjny powinien móc odebrać im różnego rodzaju przywileje, albo uposażenie. Przy czym zapis powinien być ogólny, nie dotyczący tylko przypadków alkoholowych ­ doprecyzował Giertych. – Trzeba zdyscyplinować tych, którzy reprezentują Polskę za granicą – dodał lider LPR.

Giertych zaznaczył, że nie chodzi mu o karanie za to co się stało, bo prawo nie działa wstecz. - Musi być jakieś działanie na przyszłość, by pan Kwaśniewski albo powstrzymał się od nadmiernego picia, albo poddał się leczeniu.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/PAP

Pozostałe wiadomości