TVN24 | Polska

Trzech migrantów odnalezionych w lesie, jeden z nich nie żył. Na poszkodowanych trafili grzybiarze

TVN24 | Polska

Autor:
ft//now
Źródło:
TVN24
Dyrektor szpitala w Sejnach o odnalezionych migrantach w okolicy miejscowości Giby
TVN24Dyrektor szpitala w Sejnach o odnalezionych migrantach w okolicy miejscowości Giby

W okolicach miejscowości Giby na Podlasiu odnaleziono w niedzielę trzech cudzoziemców. Pomoc do poszkodowanych wezwali grzybiarze, którzy znaleźli ich w lesie - relacjonował Waldemar Kwaterski, dyrektor szpitala w Sejnach. Jak dodał, migranci byli wyziębieni i osłabieni. Lekarz stwierdził zgon jednego z nich.

W niedzielę w lesie w okolicach miejscowości Giby w województwie podlaskim, niedaleko granicy z Litwą, odnaleziono trzech cudzoziemców. Wezwanie do poszkodowanych otrzymało pogotowie ratunkowe szpitala w Sejnach. - Po dojechaniu na miejsce lekarz stwierdził zgon jednego z obywateli, prawdopodobnie Iraku. Dwóch kolejnych mężczyzn, którzy czuli się wyziębieni, zostało przewiezionych do szpitali w Suwałkach i Augustowie - relacjonował Waldemar Kwaterski, dyrektor sejneńskiego szpitala. Jak dodał, byli to mężczyźni poniżej 30. roku życia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Dyrektor szpitala w Sejnach tłumaczył, że według lekarza mężczyźni byli mocno wyziębieni, mieli braki w odzieży. - Kontakt z nimi był utrudniony, nie tylko ze względu na nieznajomość języka, ale byli też bardzo osłabieni - tłumaczył.  

CZYTAJ TAKŻE: Zwłoki trzech osób w rejonie przygranicznym. Straż Graniczna: to najprawdopodobniej migranci >>>

- Karetka została wezwana przez grzybiarzy. Usłyszeli szczekanie psa. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pies pilnował tych trzech panów - powiedział dyrektor sejneńskiego szpitala.

Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Na obszarze objętym stanem wyjątkowym nie mogą między innymi pracować media. Wszystkie informacje pochodzące z tego rejonu są przekazywane opinii publicznej przez czynniki oficjalne.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową" oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad.

STAN WYJĄTKOWY W 183 MIEJSCOWOŚCIACH. LISTA >>>

Stan wyjątkowy na wschodniej granicyPAP

Autor:ft//now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości