Gen. Jaruzelski przeszedł zabieg. "Stan stabilny"

Polska

TVN24Wojciech Jaruzelski przeszedł zabieg urologiczny

Gen. Wojciech Jaruzelski przeszedł w ubiegłym tygodniu zabieg urologiczny, jego stan jest stabilny, generał pozostanie jeszcze przez jakiś czas w szpitalu - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego płk Grzegorz Kade.

Płk Kade podkreślił, że zabieg musiał być przeprowadzony "z powodu utrzymującej się dysfunkcji układu moczowego".

Dodał, że zabieg miał miejsce w czwartek. Po nim stan zdrowia generała poprawił się. - Sytuacja jest opanowana i stabilna od tamtej pory. Gen. Jaruzelski pozostanie jeszcze przez jakiś czas w szpitalu - dodał rzecznik.

Kolejny raz

Gen. Jaruzelski został przyjęty do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie na początku ubiegłego tygodnia z powodu znacznego osłabienia, zaburzeń krzepnięcia oraz pogorszenia funkcji nerek. 90-letni generał przebywa w szpitalu kolejny raz w tym roku. Poprzednio był hospitalizowany w sierpniu i wrześniu z powodu zakażenia układu moczowego oraz zapalenia płuc. Wcześniej przebywał w szpitalu na przełomie stycznia i lutego - wówczas także z powodu zapalenia płuc. W 2011 r. zdiagnozowano u niego chłoniaka, miał też powikłania po chemioterapii. Gen. Jaruzelski to przywódca PRL w latach 80. ubiegłego wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.

Autor: mn,tr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24