TVN24 | Polska

Nie żyje 25-letnia mieszkanka Gdańska. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i areszt dla jej partnera

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
mjz,
MAK,
akr//rzw,
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Zabójstwo 25-letniej kobiety w GdańskuTVN24
wideo 2/3
TVN24Zabójstwo 25-letniej kobiety w Gdańsku

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał w poniedziałek partner zamordowanej w Gdańsku 25-letniej kobiety. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 29-latka. Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku potwierdził, że kiedy doszło do tragedii, w mieszkaniu były dzieci. Obecnie przebywają w miejskim ośrodku opieki.

Zgłoszenie o zgonie 25-letniej kobiety w jednym z mieszkań na osiedlu Zielony Trójkąt w Gdańsku policja odebrała w niedzielę około godziny 11. Jak przekazał prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Był to mieszkaniec Gdańska.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Mężczyzna stał w samej bieliźnie przed domem, gdzie doszło do zdarzenia i był zakrwawiony. To partner ofiary - powiedział prokurator.

W rozmowie z reporterką TVN24 Duszyński dodał, że policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, znaleźli ślady krwi w trzech różnych pomieszczeniach. Na ciele i głowie kobiety - jak poinformowała prokuratura - było wiele ran ciętych i kłutych. Prokurator oznajmił, że w poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok 25-letniej kobiety.

Podejrzany o zabójstwo 25-latki na osiedlu Zielony Trójkąt podczas doprowadzenia do prokuraturyPAP/Marcin Gadomski

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i areszt

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa. W poniedziałek mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do winy, złożył także wyjaśnienia, ale zasłaniał się niepamięcią. Prokuratura przedstawiła 29-latkowi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywotnie więzienie.

- Prokurator zdecydował o zarzucie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w oparciu o opinię biegłego, który stwierdził na ciele pokrzywdzonej kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych, głównie w okolicach głowy i twarzoczaszki - powiedział prok. Duszyński.

Również w poniedziałek, na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Zatrzymanemu 29-latkowi pobrano krew do badań, bo według wstępnych informacji policji mógł on być pod wpływem środków odurzających.

Podejrzany o zabójstwo 25-latki na osiedlu Zielony Trójkąt podczas doprowadzenia do prokuraturyPAP/Marcin Gadomski

Prokuratura: w mieszkaniu były dzieci kobiety

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, 29-latek miał śmiertelnie ugodzić swoją partnerkę dwoma nożami. Jak podała stacja, policję miał powiadomić jeden z członków rodziny, do którego kobieta zadzwoniła podczas domowej awantury z prośbą o pomoc.

Prokurator potwierdził w poniedziałek, że kiedy doszło do tragedii, w mieszkaniu były dzieci. - Faktycznie przebywały na miejscu zdarzenia dzieci denatki: półtoraroczne i czteroletnie. Dzieci zostały przekazane pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Przebywają tam, czekając na zgłoszenie się rodziny biologicznej lub, jeżeli takowej nie będzie, wyznaczenie rodziny zastępczej do sprawowania dalszej opieki nad tymi dziećmi - dodał Duszyński.

Znaleziono ciało 25-letniej kobietyTVN24

Autor:mjz, MAK, akr//rzw, tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Marcin Gadomski