Napad na gdańskiego jubilera. Policja poszukuje tych osób

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
TVN24, Gdańska policja
Policja publikuje nagranie z napaduKMP Gdańsk
wideo 2/4
Dla Marty napad

Policja opublikowała wizerunki osób poszukiwanych w związku z napadem na sklep jubilerski w gdańskim Wrzeszczu. Funkcjonariusze pokazali nagranie z monitoringu. Do przestępstwa doszło w piątek przed południem. Troje sprawców było zamaskowanych.

W piątek po godzinie 11 doszło do napadu na sklep jubilerski przy ulicy Grunwaldzkiej we Wrzeszczu w Gdańsku. Skoku dokonało troje zamaskowanych sprawców, którzy obezwładnili pracowników gazem, ukradli ze sklepu biżuterię i uciekli.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Funkcjonariusze zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu. Jedno z nagrań, z zewnątrz sklepu, policja opublikowała.

Nagranie z monitoringu udostępniła policja22.01| Trzy osoby napadły na sklep jubilerski w Gdańsku. - Pracownice zostały zaatakowane gazem, skradziono biżuterię - przekazała policja. Złodzieje uciekli. Policja teraz szuka sprawców. Na miejscu jest też pies tropiący. KMP Gdańsk

Tych osób szuka policja

W sobotę policja opublikowała wizerunki sprawców. Podała, że mówili oni ze wschodnim akcentem. Nie wykluczyli, że wśród nich była kobieta. Funkcjonariusze podali rysopis każdej z poszukiwanych osób.

Pierwsza osoba jest średniego wzrostu, szczupła, o drobnej budowie ciała. Miała na sobie ciemną kurtkę, wąskie spodnie, żółtą czapkę (miodowy odcień), ciemne obuwie prawdopodobnie do kostki, a na rękach charakterystyczne granatowe rękawiczki ze wzorem białej śnieżynki. 

Druga osoba jest wysokiego wzrostu o męskiej sylwetce. Ma kurtkę koloru szarego, czarną czapkę z daszkiem. Jest najwyższa z wszystkich poszukiwanych.

Trzecia osoba jest wysokiego wzrostu o męskiej sylwetce i szczupłej budowie ciała. Ma na sobie ciemną kurtkę, prawdopodobnie do pasa, na której lewym ramieniu, na wysokości łokcia, wszyty jest nieduży emblemat (znaczek w jasnym kolorze). Osoba ma ciemną czapkę (prawdopodobnie szarą) i jasną maskę zabezpieczająca usta i nos. Mężczyzna w ręku trzyma czarną siatkę.

Poszukiwani w związku z napadem na jubilera w GdańskuPolicja Gdańsk

Śledczy zabezpieczyli ślady, które przekazali do laboratorium kryminalistycznego. Policjanci wykonali oględziny, przesłuchują świadków i rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców tego przestępstwa.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk 47 741-35-08, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji lub pisząc na adres naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl. Ze swojej strony policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.

Policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.

Napad na sklep jubilerski w GdańskuTVN24

Autor:akw//rzw

Źródło: TVN24, Gdańska policja

Źródło zdjęcia głównego: Policja Gdańsk