Funkcjonariusz odpychał reportera. Rok temu interweniował wobec protestujących w Sejmie

Polska

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej Robert Pręgowski odpychał reporteratvn24
wideo 2/3

Reporter "Faktów" TVN próbował zadać pytanie szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszce Kaczmarskiej. Chciał uzyskać odpowiedź w sprawie nieujawnienia listy sędziów popierających kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Drogę zastąpił mu funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej. Umundurowany strażnik próbował go powstrzymać, mimo że reporter i osoba, z którą chciał rozmawiać, znajdowali się poza terenem Sejmu. "Szkło Kontaktowe" TVN24 zwróciło uwagę, że funkcjonariusz interweniował też w czasie protestu niepełnosprawnych w parlamencie.

Reportera "Faktów" TVN zatrzymał na ulicy ten sam funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, który w maju 2018 roku interweniował wobec protestujących w Sejmie rodziców dorosłych dzieci niepełnosprawnych. To Robert Pręgowski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przepychanki w Sejmie. Kim jest mężczyzna, który interweniował? >

Nieumundurowany funkcjonariusz uniemożliwił wówczas demonstrującym kobietom wywieszenie w oknie transparentu z informacją o proteście. Jak mówiły, mężczyzna użył wobec nich siły.

Wcześniej po cywilnemu, teraz w mundurze Straży Marszałkowskiej

W maju dziennikarze pytali Andrzeja Grzegrzółkę, dyrektora Centrum Informacyjnego Sejmu, o funkcję, jaką pełnił mężczyzna ubrany w garnitur.

- Nie znam jego stanowiska służbowego. Wiem, że jest wieloletnim pracownikiem Kancelarii Sejmu - powiedział szef CIS.

Dodał wtedy, że według jego wiedzy Pręgowski jest "strażnikiem marszałkowskim".

Robert Pręgowski interweniuje w czasie protestu niepełnosprawnych w Sejmie, w maju 2018 roku

Autor: asty//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24