TVN24 | Polska

"Hołownia, PSL, Lewica zagłosowały razem za pieniędzmi dla naszego kraju"

TVN24 | Polska

Autor:
akr//now
Źródło:
TVN24
Czarzasty po głosowaniu w SejmieTVN24
wideo 2/20
TVN24Czarzasty po głosowaniu w Sejmie

Finał tego głosowania jest dla nas najważniejszy. Po pierwsze, zdyscyplinowany klub Lewicy, po drugie, zdyscyplinowane koło Hołowni Polska 2050, i zdyscyplinowany klub PSL – tak podsumował wynik sejmowego głosowania Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica). Izba przyjęła we wtorek wieczorem ustawę dającą zielone światło do uruchomienia unijnego Funduszu Odbudowy. Zdaniem Adriana Zandberga to "dobra informacja dla Europy, dobra informacja dla Polski".

We wtorek Sejm uchwalił projekt ustawy o ratyfikacji unijnej decyzji o zasobach własnych, dotyczącej Funduszu Odbudowy. W tej sprawie podzielona była zarówno opozycja, jak i obóz rządzący. Było to widoczne w wynikach głosowania.

Zobacz rozkład głosów w poszczególnych ugrupowaniach >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Czarzasty: zdyscyplinowany klub Lewicy, koło Hołowni i klub PSL

Po głosowaniu politycy Lewicy zabrali głos na konferencji. - Finał tego głosowania jest dla nas najważniejszy taki: po pierwsze, zdyscyplinowany klub Lewicy, po drugie, zdyscyplinowane koło pana Hołowni [Polska 2050 – przyp. red.] i zdyscyplinowany klub PSL. Opozycja zjednoczona była razem – powiedział jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica).

- Hołownia [jego ruch Polska 2050 – przyp. red.], PSL, Lewica zagłosowały razem za pieniędzmi dla naszego kraju – podkreślał.

Czarzasty po głosowaniu w SejmieTVN24

Według Czarzastego "jeżeli ktoś wierzył, że rząd pana Kaczyńskiego i Morawieckiego się rozpadnie, to dzisiaj zobaczył, że jest naiwny".

>>> Kim są posłowie z klubu PiS głosujący przeciw. Kto się wyłamał w Koalicji Obywatelskiej. Szczegóły głosowania <<<

"Decyzja, która będzie miała konsekwencje przez lata"

Inny z liderów Lewicy Adrian Zandberg ocenił, że przyjęcie ustawy w sprawie ratyfikacji to "dobra informacja dla Europy, dobra informacja dla Polski".

- Chciałem podziękować naszym przyjaciołom z Polskiego Stronnictwa Ludowego i z ruchu Hołowni za to, że podobnie jak koalicyjny klub Lewicy podjęli w tej sprawie odpowiedzialną decyzję, myśląc o przyszłości. Nie o doraźnym politykierstwie, tylko o przyszłym polskim rządzie. O rządzie, który przyjdzie po rządach Prawa i Sprawiedliwości, o - mam nadzieję - naszym wspólnym rządzie, który w przyszłości będzie wydawał większość z tych środków – kontynuował.

Według niego decyzja w sprawie ratyfikacji, a w konsekwencji dalszych losów unijnego Funduszu Odbudowy, "to decyzja, która będzie miała konsekwencje przez lata". - Konsekwencje dla polskiej gospodarki, dla polskiego społeczeństwa. To będą dobre konsekwencje, wierze w to głęboko. Bo w strategicznym interesie Polski jest silna Europa i zjednoczona Unia Europejska. Dziś zrobiliśmy krok w tym kierunku – podsumował.

Zandberg: to jest dobra informacja dla Polski, dla EuropyTVN24

Autor:akr//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości