#MakeZbiorKomGreatAgain. Poseł woli pociąg

Polska

Akcja zachęcająca do korzystania z komunikacji publicznejtvn24
wideo 2/4

Poznański poseł elekt Franciszek Sterczewski zachęca do korzystania z komunikacji zbiorowej i w pierwszą "służbową" podróż do Warszawy ruszył pociągiem. Informując o tym w mediach społecznościowych, opatrzył wpis hashtagiem #MakeZbiorKomGreatAgain. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Franciszek Sterczewski - poseł elekt Koalicji Obywatelskiej z Poznania - na szkolenie dla nowych parlamentarzystów pojechał do Warszawy pociągiem.

"Przywrócić wielkość" komunikacji zbiorowej

Zrobił sobie zdjęcie, umieścił w mediach społecznościowych i opatrzył hashtagiem #MakeZbiorKomGreatAgain, inspirowanym wyborczym hasłem Donalda Trumpa "Make America Great Again". Już podchwycili to internauci.

Nowy poseł deklaruje, że zależy mu właśnie na "przywróceniu wielkości" komunikacji zbiorowej. Zapowiada, że jako parlamentarzysta będzie poruszał się głównie komunikacją publiczną, bo to "bardziej ekologiczne".

Sterczewski obiecuje, że w Sejmie będzie walczyć o dodatkowe pieniądze na transport zbiorowy. - Spróbujmy stworzyć presję na decydentów, żeby naprawić zaniedbania ostatnich lat – mówi.

Autor: asty//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24