Polska

Fałszywy adwokat wyłudzał pieniądze

Polska

TVN24Fałszywy prawnik oszukiwał ludzi co najmniej od czterech miesięcy

Jeleniogórska policja zatrzymała fałszywego prawnika. 27-letni mężczyzna przedstawiał się jako adwokat z wpływami i obiecywał klientom załatwienie spraw - w ten sposób wyłudzając od nich pieniądze. Oszukał w ten sposób co najmniej kilkadziesiąt osób.

Fałszywy prawnik pobierał od pokrzywdzonych kwoty od 50 do 500 zł. - Zatrzymany powoływał się na szerokie znajomości w jeleniogórskich urzędach. Dlatego też 27-latek jest podejrzany nie tylko o oszustwa, ale i płatną protekcję - poinformowała rzeczniczka prasowa jeleniogórskiej policji, Edyta Bagrowska.

Według policji, jeleniogórzanin oszukiwał ludzi co najmniej od czterech miesięcy. Mężczyzna na przestankach komunikacji miejskiej i słupach ogłoszeniowych rozklejał ogłoszenia, w których oferował profesjonalne usługi: pisanie podań, pism urzędowych, porady prawne. - W rozmowie dawał do zrozumienia, że jest w stanie załatwić wszelkiego rodzaju sprawy, a szybkość ich załatwienia zależy tylko i wyłącznie od kwoty, jaką interesant zapłaci. Po wpłaceniu pieniędzy, pokrzywdzeni tracili kontakt z pseudoprawnikiem - dodała Bagrowska.

Wcześniej 27-latek był wielokrotnie notowany za oszustwa. Obecnie grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości