Polska

Fałszerz pieniędzy aresztowany

Polska

Aktualizacja:
TVN24Podczas zatrzymania oszust miał przy sobie fałszywe banknoty

Przez dwa lata fałszerz pieniędzy, poszukiwany 8 listami gończymi w Polsce i Europejskim Nakazem Aresztowania za granicą, był nieuchwytny. 60-letniego Włodzimierza J. z Lęborka policja zatrzymała we wtorek. Dziś sąd w Słupsku wydał zgodę na jego aresztowanie.

Mężczyznę zatrzymali w Słupsku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej. O zatrzymaniu - ze względu na dobro śledztwa - poinformowano jednak dopiero dziś.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem fałszowania pieniędzy. W chwili zatrzymania miał przy sobie torbę z 45 tysiącami złotych w wytworzonych przez siebie banknotach o nominale 50 i 100 złotych. - W czasie przesłuchania przyznał się do zarzutu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Słupsku Beata Szafrańska.

Za te przestępstwa fałszerzowi grozi od 5 do 25 lat więzienia.

Oprócz fałszywych banknotów, których jakość będzie oceniał biegły, funkcjonariusze CBŚ i Straży Granicznej zabezpieczyli również wielofunkcyjną kopiarkę, na której prawdopodobnie podejrzany wytwarzał pieniądze, pocięty na wymiar banknotów papier oraz kilka rodzajów pieczątek mogących służyć do fałszowania dokumentów.

Włodzimierz J. to dobrze znany pomorskiemu i śląskiemu wymiarowi sprawiedliwości oszust. Od 2005 roku sądy w Bytomiu (Śląskie), Lęborku, Wejherowie i Gdańsku (Pomorskie) wydały za nim 8 krajowych listów gończych oraz Europejski Nakaz Aresztowania. Włodzimierza J. poszukiwała również Prokuratura Rejonowa w Kartuzach (Pomorskie).

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości