Jaki: gdybym był złośliwy, powiedziałbym, że Morawski dobrze się uczył od Rzeplińskiego

[object Object]
Patryk Jaki o wypowiedzi sędziego Morawskiego na temat korupcji w Trybunaletvn24
wideo 2/24

- Według mojej wiedzy nie toczy się żadna sprawa na temat rzekomej korupcji w Trybunale Konstytucyjnym - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Morawski: rząd walczy z wszechogarniającą korupcją
Morawski: rząd walczy z wszechogarniającą korupcjąwww.law.ox.ac.uk

Jaki komentował słowa sędziego Trybunału Konstytucyjnego profesora Lecha Morawskiego, który w trakcie konferencji na uniwersytecie w Oksfordzie powiedział, że politycy i sędziowie biorą łapówki, a konstytucja to "dramat".

- Gdybym był złośliwy, powiedziałbym tak, że [profesor Lech Morawski - red.] dobrze się uczył od profesora (Andrzeja) Rzeplińskiego, który również potrafi wydawać bardzo ostre oceny polityczne – powiedział.

- Profesor Rzepliński to samo mówi, że w Polsce są łamane zasady prawa. Bardzo mocno politykuje, potrafi używać bardzo ostrych słów - ocenił Jaki. Jak zaznaczył gość "Faktów po Faktach", słowa Morawskiego to "jego opinia". - Trzeba by było jego zapytać, czy miał do tego legitymację pani prezes Trybunału Konstytucyjnego - dodał.

Dopytywany o "dowody na korupcję sędziów w Trybunale", Jaki odpowiedział, że takich nie zna. - Według mojej wiedzy nie toczy się żadna sprawa na temat rzekomej korupcji w Trybunale - dodał.

Autor: mw\mtom / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości