Polska

Prezydent: niedługie expose, absolutnie nie wierzę, że kogokolwiek mogło zanudzić

Polska

[object Object]
Prezydent skomentował expose premiera tvn24
wideo 2/22

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że jest zadowolony z poruszenia przez premiera w sejmowym wystąpieniu między innym spraw rodziny, równouprawnienia kobiet, ochrony klimatu, stosunków międzynarodowych. - Niedługie expose, właśnie takie, które można było spokojnie przyjąć - ocenił.

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił we wtorek przed południem w Sejmie ponadgodzinne expose. Na godzinę 20 planowane jest głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu.

TAK RELACJONOWALIŚMY EXPOSE SZEFA RZĄDU

O klimacie, rodzinie, tradycji

Expose ocenił na spotkaniu z dziennikarzami w Sejmie prezydent Andrzej Duda.

- Premier i Rada Ministrów dobrze spoglądają w przyszłość i trafnie diagnozują to, co wynika z danych i przewidywań - uznał. Podkreślił, że premier szczególnie mocno podniósł kwestię rodziny, ochrony dzieci i młodzieży przed "złymi wpływami".

- Cieszę się, że premier w tak spójny sposób przedstawił zręb swojej polityki i że ta polityka tak mocno nawiązuje do tego, z czym mieliśmy do czynienia przez ostatnie cztery lata. Cieszę się, że premier zaakcentował rzeczy istotne z mojego punktu widzenia, jako prezydenta Rzeczypospolitej: że chcemy, żeby Polska wreszcie stawała się normalnym państwem. To podniesienie tego pojęcia na zupełnie inny poziom - ocenił Duda.

Pochwalił wypowiedzi Morawieckiego o zachowaniu tożsamości narodowej. Ocenił, że nowoczesne państwo nie jest państwem, w którym społeczeństwo ma się wyrzec tradycji i kultury.

Prezydent zwrócił także uwagę na fragmenty dotyczące ochrony klimatu.

- Cieszą mnie zapowiedzi dotyczące zielonej polityki, ochrony klimatu, rozwijania energetyki w oparciu o odnawialne źródła i jej przekształcania oraz że tak mocno podkreślił walkę z plastikiem. To jest dziś w awangardzie polityki europejskiej i światowej. Plastik szkodzi środowisku, źle się rekultywuje. Tutaj faktycznie potrzeba jest i polityka, i edukacja - przekonywał Duda.

Prezydent, podsumowując expose, zauważył: - Niedługie expose, właśnie takie, które można było spokojnie przyjąć. A absolutnie nie wierzę w to, że kogokolwiek mogło zanudzić.

Autor: akw / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości