Witek: będę kandydatką na marszałka Sejmu

Polska

Aktualizacja:
Elżbieta Witek o kandydaturze na marszałka Sejmutvn24
wideo 2/35

Dotychczasowa marszałek Sejmu Elżbieta Witek potwierdziła, że będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na marszałka Sejmu w nowej kadencji. 12 listopada ma się zebrać klub PiS, który wybierze swe władze, a także rekomenduje kandydatów do Prezydium Sejmu. Witek dodała, że nie ma jeszcze decyzji dotyczących rekomendacji na stanowiska wicemarszałków tej izby.

Sejm zbiera się na inauguracyjnym posiedzeniu 12 listopada. Tego dnia po raz pierwszy obradować ma też Senat.

- Tak. To już zostało wcześniej ogłoszone. Na tym klubie, który będzie we wtorek przed posiedzeniem Sejmu, też to będzie jeszcze oficjalnie potwierdzone - w ten sposób Witek odpowiedziała na pytanie, czy będzie kandydatką na marszałka Sejmu IX kadencji.

Poinformowała również, że na posiedzeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości 12 listopada wybrane zostaną władze klubu, m.in. jego przewodniczący i wiceprzewodniczący oraz rekomendowani zostaną kandydaci do Prezydium Sejmu (marszałka i wicemarszałków).

Dopytywana, czy na stanowiskach wicemarszałków pozostaną Ryszard Terlecki i Małgorzata Gosiewska, odparła: - Tego nie wiem, dzisiaj mamy Komitet Polityczny, więc takie ostateczne decyzje związane z delegowaniem naszych kandydatów do poszczególnych gremiów jeszcze są przed nami.

Dodała, że po zakończeniu obrad władz Prawa i Sprawiedliwości spodziewane jest oświadczenie rzecznika PiS.

Na piątek zaplanowane jest posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Po jego zakończeniu zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Autor: mjz / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: