Polska

Pierwszy dzień egzaminów. Reporterzy TVN24 sprawdzają sytuację w miastach

Polska

Przygotowania do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego
Przygotowania do pierwszej części egzaminu gimnazjalnegotvn24
wideo 2/29

Po godzinie 9. uczniowie III klas gimnazjalnych z siedmiu tysięcy szkół w całym kraju przystąpili do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego. Reporterzy TVN24 sprawdzają, jak wygląda sytuacja m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie i Białymstoku.

Warszawa

Dyrektor Gimnazjum Nr 16 w Warszawie Monika Nawrocka mówiła w rozmowie z TVN24, że miała problemy ze skompletowaniem zespołów nadzorujących egzamin, ale jej się to udało.

Białystok

Podlaskie kuratorium oświaty już we wtorek informowało, że w całym województwie nie będzie problemów z przeprowadzeniem pierwszego dnia egzaminów gimnazjalnych dla 10 tysięcy uczniów.

Poznań

W komisjach egzaminacyjnych w stolicy Wielkopolski zasiadają m.in. księża, katecheci i nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku. Jeszcze we wtorek z 44 gimnazjów, cztery nie miały skompletowanych komisji egzaminacyjnych. Dziś rano udało się znaleźć zastępstwa.

Gdańsk

Do późnych godzin nocnych trwało kompletowanie komisji egzaminacyjnych we wszystkich szkołach w Gdańsku. Egzaminy odbędą się zgodnie z planem.

Kraków

W Małopolsce do egzaminu powinno podejść 32 tysiące gimnazjalistów, w tym sześć tysięcy w samym Krakowie. Jeszcze wczoraj władze miasta zapewniły uczniów, że egzaminy się odbędą. Były spore problemy, ale do komisji zostali powołani między innymi emerytowani nauczyciele.

Szczecin

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 w Szczecinie Krzysztof Ponikowski mówił w rozmowie z TVN24, że "praktycznie cała komisja składa się z nauczycieli spoza szkoły (...), więc niepewność jest duża".

Toruń

W samym mieście sytuacja była niepewna do ostatniej chwili. Dyrektorzy szkół w porozumieniu z władzami samorządowymi negocjowali między sobą, którzy z nauczycieli zasiądą w której komisji. W całym regionie kujawsko-pomorskim mimo, że do strajku przystąpiło około 90 procent nauczycieli, egzaminy odbywają się zgodnie z planem.

Łódź

We wszystkich łódzkich gimnazjach udało się skompletować składy nadzorujące egzaminy. Poinformował o tym we wtorek wieczorem wiceprezydent Łodzi.

W Gdańsku we wszystkich szkołach egzaminy odbędą się zgodnie z planem. (http://www.tvn24.pl)

W Gdańsku we wszystkich szkołach egzaminy odbędą się zgodnie z planem. (http://www.tvn24.pl)

Autor: ow/adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości