Polska

Dziennikarka CNN o 25 latach Polski. "To miejsce daje nadzieję"

Polska

Paula Newton z CNN była gościem TVN24
tvn24Paula Newton z CNN była gościem TVN24

- Jest to droga, która wygląda o wiele lepiej, niż by się pomyślało 25 lat temu. To jest miejsce dające nadzieję - ocenia Paula Newton, dziennikarka CNN, która przygotowała specjalny cykl reportaży o naszym kraju. - Czuje się naprawdę wielką zmianę - podkreśla.

Z okazji 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce CNN rozpoczęła emisję reportaży opowiadających o różnych aspektach polskich przemian i naszej drodze do demokracji. Dziennikarze stacji pytają o to, co się zmieniło, jak dziś żyje się w Polsce i za co można ją lubić. Odpowiedzi szukali także nasi widzowie i internauci, którzy w ramach wspólnej akcji CNN, TVN24 i Kontaktu 24 mogą przesyłać zdjęcia z opisem lub materiały wideo, pokazujące w prosty sposób to, za co kochamy nasz kraj.

Gdańsk i pamiętny mecz

Jak wygląda 25 lat polskiej drogi w oczach dziennikarki CNN?

- Jest to droga, która wygląda o wiele lepiej, niż by się pomyślało 25 lat temu. To jest miejsce dające nadzieję. Czuje się naprawdę wielką zmianę. Czuje się energię młodych ludzi, a nawet mądrość tych starszych stała się nieco inna - mówiła na antenie TVN24. Jak przyznała, najmilej wspomina wizytę w Gdańsku. - Zobaczyłam ten stary stadion, przypomniałam sobie, co mówił prezydent Lech Wałęsa. Starałam się poczuć atmosferę z tamtych lat. To bardzo mi się podoba, bo to jest bardzo charakterystyczne dla polskich kibiców - powiedziała odnosząc się do pamiętnego meczu z 1983 roku.

NA TEMAT TAMTYCH WYDARZEŃ WIĘCEJ MOŻESZ PRZECZYTAĆ TUTAJ

"Niezłomność Polaków jest budująca"

Newton zwracała również uwagę, że "Polacy chcieliby widzieć tutaj więcej amerykańskiego działania".

- Prezydent Obama i amerykański naród czują, że nie zrobili wystarczająco dużo. Myślę, że należy bronić tej wolności. Trzeba robić wszystko, co możliwe, żeby ta wolność trwała - stwierdziła.

I dodała: - Kiedy widzi się tę niezłomność Polaków, to naprawdę jest budujące.

Autor: nsz/kka/zp / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości