TVN24 | Polska

Dzień Niepodległości USA. Ambasador Brzezinski składa życzenia Amerykanom, Polakom oraz Ukraińcom

TVN24 | Polska

Autor:
js\mtom
Źródło:
PAP
Uroczystość w ambasadzie USA z okazji Dnia Niepodległości (wideo z 4 lipca)
Uroczystość w ambasadzie USA z okazji Dnia Niepodległości (wideo z 4 lipca)Ambasada USA w Polsce/Twitter
wideo 2/4
Ambasada USA w Polsce/TwitterUroczystość w ambasadzie USA z okazji Dnia Niepodległości

W Stanach Zjednoczonych 4 lipca obchodzony jest Dzień Niepodległości. Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski napisał na Twitterze, że ten dzień "przypomina, że wolność oraz poszanowanie praw obywatelskich są fundamentem demokratycznego świata".

Z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości ambasador Brzezinski podkreślił na Twitterze, że jest to dzień, który "jednoczy wszystkich Amerykanów i przypomina, że wolność oraz poszanowanie praw obywatelskich są fundamentem demokratycznego świata".

"Chciałbym życzyć wszelkiej pomyślności Amerykanom, Polakom oraz Ukraińcom, tak dzielnie broniącym dziś należnej im wolności" - napisał ambasador USA w Polsce.

Również ambasada uczciła rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. "Dziś obchodzimy najważniejsze święto w amerykańskim kalendarzu" - napisała ambasada na oficjalnym koncie na Twittrze.

Do wpisu dołączono krótki filmik z uroczystości, która odbyła się w ambasadzie z okazji święta. Ambasada przypomniała, że "na przyjęciu z okazji Dnia Niepodległości usłyszeliśmy hymny narodowe USA i Polski, ukraińską pieśń w wykonaniu znakomitego chóru i podziękowaliśmy darczyńcom, którzy wspierają humanitarnie Ukrainę".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ambasador Mark Brzezinski. Wywiad Katarzyny Kolendy-Zaleskiej

EMISJA CAŁEJ ROZMOWY Z AMBASADOREM USA W PONIEDZIAŁEK O GODZ. 20 W TVN24

Dzień Niepodległości USA

4 lipca Amerykanie świętują rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W 1776 roku delegaci z 13 amerykańskich kolonii na wschodnim wybrzeżu - które stały się pierwszymi stanami USA - zebrali się w Filadelfii, by proklamować niepodległość Stanów Zjednoczonych, czyli ich niezależność od Wielkiej Brytanii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ambasada USA w Polsce/Twitter

Pozostałe wiadomości