Polska

Dyskusję o diecie zagryzali słodkimi pączkami

Polska

Aktualizacja:
 
Dziennik Łódzki/Jakub PokoraŁódzcy nauczyciele w przerwie sympozjum o zdrowym odżywianiu zajadali się pączkami

O tym, jak zdrowo się odżywiać, jak uniknąć nadwagi i jakie choroby powoduje niewłaściwa dieta, rozmawiali we wtorek w Łodzi pedagodzy i dietetycy. Uczestnicy sympozjum dyskutowali o upowszechnianiu zdrowego trybu życia wśród uczniów, a w międzyczasie przegryzali... pączki i słodkie bułki.

Słodki poczęstunek przygotowali organizatorzy, czyli Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi i Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wcześniej rozmawiali o walce z otyłością, zdrowym odżywianiu, nawykach żywieniowych powodujących cukrzycę i nadciśnienie tętnicze u... uczniów. Po konferencji odebrali specjalne zaświadczenia ukończenia kursu zdrowego odżywiania.

Pączki są ok

To, co w przerwie zostało podane nauczycielom, nie ma wpływu na produkty oferowane przez ajentów w szkolnych sklepikach. A jedzenie tam sprzedawane ma duży wpływ na dietę dzieci Marcin Masłowski, zastępca rzecznika prezydenta Łodzi

Na pewno zdrowe miasto?

Łódź jako jedyne polskie miasto jest członkiem Europejskiej Sieci Zdrowych Miast, a wtorkowe sympozjum odbyło się pod szyldem programu „Łódź - Zdrowe Miasto". Według UMŁ łódzkie szkoły "należą do liderów, propagujących zdrowe nawyki żywieniowe", a rozwiązania przez nie stosowane "są zauważane i doceniane na forum ogólnopolskim".

Źródło: Dziennik Łódzki, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dziennik Łódzki/Jakub Pokora

Pozostałe wiadomości