Polska

Dyrektor WORD jechał po pijanemu

Polska

TVN 24Dyrektor WORD miał ponad 1,2 promila alkoholu

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie Andrzej Sz. w nocy z piątku na sobotę prowadził auto po pijanemu. W pewnym momencie nie zapanował na autem i uderzył w barierki oddzielające pasy ruchu.

Jak poinformowała Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie, Andrzej Sz. spowodował w nocy z piątku na sobotę kolizję na terenie Olsztyna.

- Auto, którym kierował, uderzyło w barierki oddzielające pasy ruchu. Kierowca, Andrzej Sz. miał ponad 1,2 promila alkoholu - powiedziała Niedźwiedzka. Dodała, że kierowcę ukarano mandatem i zatrzymano mu prawo jazdy.

Oczekują rezygnacji Andrzej Sz. jest dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie od 1998 roku. W poprzedniej kadencji samorządu był olsztyńskim radnym z ramienia PO. Ośrodek, którym Sz. kieruje, podlega Urzędowi Marszałkowskiemu. Jak się nieoficjalnie dowiedziała PAP ze źródeł zbliżonych do zarządu województwa, władze regionu oczekują, że dyrektor WORD sam złoży w tej sytuacji rezygnację z zajmowanego stanowiska. Z Andrzejem Sz nie udało się skontaktować. Nie odbierał telefonu.

Autor: MAC//mat / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24