Polska

Dwóch Rosjan podejrzanych o pobicie stewardów zatrzymanych

Polska

Dwóch Rosjan podejrzanych o pobicie stewardów zatrzymanych
tvn24Zamieszki we Wrocławiu

W Terespolu straż graniczna zatrzymała dwóch rosyjskich kibiców podejrzanych o pobicie stewardów na stadionie we Wrocławiu. Jeden z mężczyzn już został skazany na rok więzienia.

- Do zatrzymania doszło w momencie odprawy rosyjskich kibiców, w trakcie przesiadki do drugiego pociągu. Wszystko odbyło się spokojnie, bez zbędnego zamieszania – mówi chor. Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Strażnicy rozpoznali kibiców dzięki filmowi, który przesłała im wrocławska policja.

Strażnicy przekazali podejrzanych w ręce tamtejszego oddziału policji. Rosjanie usłyszeli zarzut pobicia pracownika służb porządkowych stadionu.

Rok więzienia dla jednego z kiboli

Jeden z zatrzymanych przyznał się do zarzutów i zgodził się poddać karze jednego roku więzienia oraz czterech lat zakazu udziału w imprezach masowych, meczach piłkarskich reprezentacyjnych i ligowych na terenie Unii Europejskiej. Oskarżony zapłaci również grzywnę 1000 zł na rzecz poszkodowanego.

Drugi z kibiców nie przyznał się do zarzutów. W związku z tym sprawa trafi do sądu. Polskie ministerstwo sprawiedliwości współpracuje w tej sprawie z rosyjskim resortem. Po przedstawieniu zarzutów i zakończeniu czynności na miejscu przesłuchania Rosjanie zostali zwolnieni.

Policja wciąż szuka jeszcze czterech sprawców pobicia stadionowych stewardów, do którego doszło 8 czerwca w dniu otwarcia mistrzostw. CZYTAJ WIĘCEJ

Autor: nsz,ansa/fac/mz / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości