TVN24 | Polska

Dwie Polki przyleciały do kraju z Wuhanu. "Nie notują żadnych oznak chorobowych", ale trafiły do szpitala

TVN24 | Polska

Autor:
ads/pm
Źródło:
PAP
30 pacjentów opuściło wrocławski szpital. Koronawirusa nie stwierdzonoTVN24 Wrocław
wideo 2/21
TVN24 Wrocław30 pacjentów opuściło wrocławski szpital. Koronawirusa nie stwierdzono

Dwie Polki z chińskiego Wuhanu, gdzie panuje epidemia koronawirusa, przyleciały w piątek po południu do Warszawy samolotem wojskowym - poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Prosto z lotniska kobiety zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

- Przed godziną 16.30 na lotnisku w Warszawie wylądował samolot Polskich Sił Powietrznych, samolot Ministerstwa Obrony Narodowej, z dwiema obywatelkami Polski na pokładzie - powiedział rzecznik resortu zdrowia.

Poinformował, że dwie Polki "samolotem wyczarterowanym przez francuski rząd dotarły do Paryża, skąd zostały odebrane przez nasz samolot wojskowy i przewiezione na Lotnisko Chopina" w Warszawie. Podał, że przez cały czas lotu z Paryża do Polski znajdowały się pod opieką służb medycznych. Na pokładzie samolotu byli obecni ratownik i lekarz. - Panie czują się dobrze, nie notują żadnych oznak chorobowych. Prosto z lotniska zostały przewiezione transportem medycznym do szpitala zakaźnego w Warszawie - poinformował Andrusiewicz.

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu, który wywołuje chorobę COVID-19, dotarł już do ponad trzydziestu krajów. Potwierdzono ponad 76 tysięcy przypadków zakażenia. Od początku epidemii zmarło ponad 2200 osób.

Potwierdzone przypadki koronawirusa na świecietvnmeteo.pl

Autor:ads/pm

Źródło: PAP

Raporty: