Polska

Dwa wypadki na torach

Polska

Wypadki kolejowe na Dolnym Śląsku
TVN24, fot. Kontakt TVN24/internauta Krzysztof/internauta kimrajWypadki kolejowe na Dolnym Śląsku

Do dwóch groźnych wypadków kolejowych doszło dziś po południu na Dolnym Śląsku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Długołęce pociąg osobowy zderzył się z samochodem, a we Wrocławiu wykoleił się skład relacji Szklarska Poręba - Poznań. W wypadkach nikt na szczęście poważnie nie ucierpiał, ale ruch pociągów na Dolnym Śląsku był utrudniony.

Wypadek na przejeździe (fot. Kontakt TVN24/internauta Krzysztof) 

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Krzysztof Gielsa, kierowca samochodu, który w Długołęce zderzył się z pociągiem, znajduje się pod opieką lekarzy. Jest w szoku, ale najprawdopodobniej nie odniósł poważnych obrażeń.

Nie zauważył pociągu

- Z relacji maszynisty wynika, że samochód bardzo powoli przejeżdżał przez przejazd, a kierowca nie zauważył nadjeżdżającego pociągu. Siła uderzenia była taka, że przednia część auta została niemal odcięta - powiedział Gielsa.

Na miejscu wypadku pracowały trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zapewnił, że zniszczony samochód został już usunięty, a ruch przywrócono.

Wykolejenie we Wrocławiu (fot. Kontakt TVN24/internauta kimraj) 

Wykolejenie we Wrocławiu

Na spore utrudnienia muszą się przygotować pasażerowie podróżujący w piątek koleją na trasach Wrocław - Poznań i Wrocław - Wałbrzych. W wyniku wykolejenia się pociągu na wiadukcie we Wrocławiu wiele pociągów ma spore opóźnienia.

- Z szyn wypadły lokomotywa i pierwszy wagon pociągu relacji Szklarska Poręba - Poznań. Nikomu nic się nie stało - powiedział dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wykolejenia się pociągu. Naprawa torowiska może jednak potrwać nawet kilka dni.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, fot. Kontakt TVN24/internauta Krzysztof/internauta kimraj

Pozostałe wiadomości