Polska

Duszpasterz z Londynu spoczął w Sierpcu

Polska

Aktualizacja:
Duszpaterz z Londynu spoczął w Sierpcu
TVN24Duszpaterz z Londynu spoczął w Sierpcu

- Odszedł człowiek niewzruszonej wiary i dobroci serca - tak podczas uroczystości pogrzebowych, o ks. prałacie Bronisławie Gostomskim, mówił ks. Stanisław Świerczyński. Ks. Gostomski spoczął w rodzinnym grobie na cmentarzu w Sierpcu.

Uroczystości pogrzebowe ks. Gostomskiego odbywają się Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei.

- Wierny swej solidnej służbie Bogu, Polsce i człowiekowi. Wierny aż do końca - powiedział we wspomnieniu o tragicznie zmarłym kapłanie ks. Świerczyński. Jak mówił, ks. Gostomski był wybitnym duszpasterzem Polaków w Londynie, oddanym zarówno sprawom kościoła, jak i społecznym; szczególną cześć oddawał Matce Bożej Kozielskiej.

Towarzyszył prezydentowi Kaczorowskiemu

Kapłan został pochowany w grobie rodzinnym, obok swej matki, na sierpeckim cmentarzu. Sierpc to jego rodzinne miasto. Ks. Gadomski od 1979 r. był duszpasterzem Polonii w Wlk. Brytanii, a w ostatnich latach kapelanem tamtejszego Stowarzyszenia Polskich Kombatantów i proboszczem parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie.

Ks. prałat Gostomski zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, towarzysząc ostatniemu prezydentowi RP na uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu w podróży do Katynia. Duchowny został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

SYLEWTKA KS. BRONISŁAWA GOSTOMSKIEGO

ONI ZGINĘLI - LISTA

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości