Polska

Drugi premier wraca do SLD

Polska

Oleksy wraca do SLD
TVN24Oleksy wraca do SLD

Dawni liderzy lewicy wracają do korzeni. Po tym, jak do SLD ponownie wstąpił Leszek Miller, bliski powrotu do partii jest Józef Oleksy. - Dostałem zaproszenie, więc zgodziłem się i zdecydowałem się na wznowienie członkostwa w SLD - powiedział były premier.

W "Faktach po Faktach" Oleksy powiedział, że z zaproszeniem go do struktur Sojuszu wystąpiło warszawskie koło SLD "Rampa". - To bardzo oryginale i środowiskowe koło, powstałe dla wprowadzenie różnorodności nurtów myślowych w SLD. I to mi odpowiada. Podjęli uchwałę zapraszającą mnie do dalszego doskonalenia SLD i pracy przy odradzaniu lewicy - doprecyzował.

Pytany, czy żałuje, że kilka lat temu odszedł z SLD, zaprzeczył. - Nie żałuję, nie uważam tego za błąd. Byłem wtedy rozczarowany. Odchodząc zademonstrowałem swój stosunek do wielu zjawisk - podkreślił.

Sezon powrotów

Oleksy zrezygnował z członkostwa w Sojuszu w marcu 2007 roku. Był to efekt ujawnienia w mediach nagrania z jego rozmowy z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Oleksy nie szczędził w nim krytyki swoim partyjnym kolegom, m.in. Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

W środę do koła SLD w Łodzi przyjęty został inny z dawnych liderów Sojuszy, którzy opuścili go w ostatnich latach - Leszek Miller. O powrocie obu byłych premierów i przewodniczących Sojuszu zaczęto mówić od ich wizyty na konwencji SLD w grudniu.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości