W Olsztynie bez zmian. Grzymowicz pokonał Małkowskiego

Polska

W niedzielę odbyła się druga tura wyborów samorządowych tvn24
wideo 2/35

Piotr Grzymowicz został ponownie prezydentem Olsztyna. W II turze wyborów pokonał Czesława Małkowskiego - podała w poniedziałek oficjalne wyniki przewodnicząca miejskiej komisji wyborczej Katarzyna Gołębiewska.

Jak podała miejska komisja wyborcza, startujący z własnego komitetu wyborczego, Grzymowicz uzyskał 34 tys. 444 głosy (54,4 proc.) a Czesław Małkowski, także startujący z własnego komitetu - 28 tys. 791 głosów (45,6 proc.). Frekwencja wyniosła 48,6 procent.

Porzucił karierę naukową

Piotr Grzymowicz jest doktorem nauk technicznych i karierę zawodową rozpoczynał jako adiunkt na wydziale geodezji i gospodarki przestrzennej ówczesnej Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Karierę naukową porzucił na przełomie lat 80. i 90., kiedy to wyjechał do Niemiec, gdzie cztery lata pracował jako inżynier na budowach. Po powrocie do kraju Grzymowicz nadal zawodowo związany był z branżą budowlaną - firma, którą założył nadzorowała m.in. budowy kilku dużych hipermarketów w Olsztynie.

Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w Olsztynie

Autor: pqv//kg / Źródło: PAP