TVN24 | Polska

"Pogawędka" Donalda Tuska z robotem w Zielonej Górze

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Donald Tusk "rozmawiał" z robotem przy okazji podpisania aktu erekcyjnego na budowę Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze
Donald Tusk "rozmawiał" z robotem przy okazji podpisania aktu erekcyjnego na budowę Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej GórzeTVN24
wideo 2/2
TVN24Donald Tusk "rozmawiał" z robotem przy okazji podpisania aktu erekcyjnego na budowę Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze

Donald Tusk podczas swojej wizyty w województwie lubuskim wziął udział w podpisania aktu erekcyjnego na budowę Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze. Na miejscu przywitał go robot, z którym lider Platformy Obywatelskiej uciął sobie krótką "rozmowę".

Szef PO Donald Tusk przebywa w czwartek z wizytą w województwie lubuskim. Wystąpił między innymi na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Pojawił się też na uroczystości podpisania aktu erekcyjnego na budowę Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze, na którą został zaproszony przez władze samorządowe.

"Pogawędka" Donalda Tuska z robotem

Na miejscu powitał go robot, z którym lider PO uciął sobie krótką "rozmowę".

- Lubuskie to zielona kraina nowoczesnych technologii. Tutaj powstaje Park Technologii Kosmicznych. Miło was widzieć. Oj, będzie się tu działo. Bawcie się dobrze. Fajnie, że jesteście - mówił robot do zgromadzonych, w tym do lidera PO.

Później Tusk "uścisnął rękę" robota.

Donald Tusk "rozmawiał" z robotem podczas wizyty w Zielonej GórzeTVN24

Tusk: to kierunek i dla całej Polski, i dla całej Europy

W założeniu pomysłodawców projektu, Park Technologii Kosmicznych ma się stać wiodącym w regionie ośrodkiem przemysłowo-badawczym inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz innowacyjnego przemysłu.

- Nie muszę nikogo przekonywać, że ten kierunek zielonego i cyfrowego, i inteligentnego Lubuskiego to jest kierunek i dla całej Polski, i dla całej Europy - mówił Tusk.

Jak podkreślił, w województwie lubuskim tradycja spotyka się z nowoczesnością i z wizjonerstwem. - Nasza przygoda z wolnością, z nowoczesnością, z Europą jest w jakimś sensie kosmicznym doświadczeniem, bo przecież nawet nam się nie śniło, że będziemy mieli szanse inicjować i realizować takie projekty jak wy tutaj - dumni i ambitni, nawet jeśli wam nie pomagają dzisiaj w centrum. Wydawałoby się to mało realne jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu - stwierdził były premier.

Uroczystość odbyła się na placu budowy, gdzie powstaje budynek o powierzchni ponad 2,7 tys. metrów kwadratowych., w którym będą mieściły się laboratoria i biura. Liderami projektu są Uniwersytet Zielonogórski, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz firma Hertz Systems LTD Sp. z o.o.

Autor:mjz/ tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości