TVN24 | Polska

"Drogi Bartku, wiesz, że będę o tym pamiętał do końca życia"

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
TVN24
Tusk do Arłukowicza: będę o tym pamiętał do końca życiaTVN24
wideo 2/21
TVN24Tusk do Arłukowicza: będę o tym pamiętał do końca życia

Dzięki decyzji Bartosza Arłukowicza o o ustąpieniu z funkcji wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej cała ta skomplikowana, delikatna operacja się powiodła - powiedział Donald Tusk, nawiązując do zmian w kierownictwie partii, które umożliwiły mu stanięcie na jej czele. - Drogi Bartku, wiesz, że będę o tym pamiętał do końca życia - zwrócił się do europosła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Borys Budka zrezygnował z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zadania szefa PO przejął Donald Tusk jako najstarszy wiekiem wiceszef partii. W poniedziałek Tusk miał konferencję prasową w Szczecinie. Towarzyszyli mu inni przedstawiciele jego partii, między innymi z europosłem Bartoszem Arłukowiczem. Arłukowicz to jeden z dwojga polityków, obok Ewy Kopacz, którzy zrezygnowali z funkcji wiceprzewodniczących Platformy Obywatelskiej po to, aby na ich miejsce wstąpili Tusk oraz Budka.

"Drogi Bartku, wiesz, że będę o tym pamiętał do końca życia"

Były premier nawiązał do tego na początku swojego wystąpienia. - Jeszcze raz chciałbym bardzo podziękować Bartoszowi Arłukowiczowi za jego dużą wyobraźnię polityczną. Dzięki jego decyzji o ustąpieniu z funkcji wiceprzewodniczącego, dla mnie, na krótki moment, cała ta skomplikowana, delikatna operacja, która wymagała dobrej woli od moich partnerek i partnerów z Platformy, się powiodła - powiedział.

- Drogi Bartku, wiesz, że będę o tym pamiętał do końca życia - dodał.

Donald Tusk zwrócił się do Bartosza ArłukowiczaTVN24

Autor:mjz//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24