TVN24 | Polska

Donald Tusk o Jarosławie Kaczyńskim: wódz nam uciekł z pola bitwy

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
tvn24.pl
Jarosław Kaczyński o sytuacji na granicy: wojna z użyciem broni w tej chwili raczej się nie rysuje
Jarosław Kaczyński o sytuacji na granicy: wojna z użyciem broni w tej chwili raczej się nie rysujePolskie Radio
wideo 2/4
Polskie RadioFragment wywiadu z Kaczyńskim z 16 listopada tego roku.

Donald Tusk skrytykował Jarosława Kaczyńskiego za "niepodejmowanie żadnych decyzji" pomimo posiadania "całej władzy". "Wódz nam uciekł z pola bitwy" - skwitował szef Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk w czwartek w mediach społecznościowych napisał o Jarosławie Kaczyńskim, że "zniknął w najbardziej krytycznym dla Polski momencie".

"Ma w ręku całą władzę, a nie podejmuje żadnych decyzji. Decyzji, od których zależy życie tysięcy ludzi i bezpieczeństwo kraju. Wódz nam uciekł z pola bitwy" - ocenił szef Platformy.

Jarosław Kaczyński - wicepremier do spraw bezpieczeństwa

Jarosław Kaczyński poza kierowaniem Prawem i Sprawiedliwością formalnie pełni też funkcję wicepremiera rządu i jest przewodniczącym Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

W październiku Kaczyński potwierdził pojawiające się nieoficjalne informacje, że zamierza opuścić rząd.

Niechętni rządowi politycy w ostatnich dniach krytykowali Kaczyńskiego za brak aktywności w sprawie kryzysów, z którymi zmaga się Polska. Wskazywali na trzy główne: sytuację epidemiczną, sytuację na granicy polsko-białoruskiej oraz drożyznę i wysoką inflację.

Jarosław KaczyńskiWojciech Olkuśnik/PAP

Wicepremier do spraw bezpieczeństwa nie wziął w czwartek udziału w sztabie kryzysowym zorganizowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę. Na spotkaniu ze strony rządu pojawił się między innymi premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Autor:ads/kg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/PAP

Pozostałe wiadomości