Polska

Donald Tusk broni "Bohaterów": Moim zdaniem nie zasługują na karę

Polska


"Ich akcja nikomu nie zagrażała. Moim zdaniem nie zasługują na karę" - taki komentarz premiera Donalda Tuska ws. postawienia przed sądem kibiców, którzy we wtorek wbiegli na murawę Stadionu Narodowego, cytuje kancelaria premiera na Twitterze.

Procesy dwóch mężczyzn toczą się w czwartek przed warszawskim sądem. Ich zdjęcia - po wtorkowym odpowłaniu meczu Polska-Anglia na Narodowym - szybko pojawiły się w mediach. I równie szybko obaj stali się symbolem zamieszania na stadionie.

Po "akcji" na murawie trafili w ręce policji. Oprócz trzech lat więzienia grozi im jeszcze kara grzywny bądź ograniczenia wolności.

W obronie zatrzymanych premier Donald Tusk wypowiedział się na Twitterze. W kontekście ich zatrzymania i postawienia przed sądem stwierdził m.in.: "trzeba dbać o bezpieczeństwo na stadionach, ale to była wyjątkowa sytuacja".

Wypuścić ich

W obronie zatrzymanych wystąpili internauci. Na Facebooku powstała nawet specjalna strona "Uwolnić Bohaterów Basenu Narodowego", którą "lubi" już ponad 30 tys. osób (i ta liczba ciągle rośnie).

"Chłopakom grozi 5 tys. zł grzywny lub 3 lata więzienia. Za rozbawienie całej Polski. Absurd!" - piszą założyciele profilu. Internauci gorąco popierają akcję.

Strona cieszy się ogromną popularnością. Do południa "polubiło" ją ponad 40 tys. osób. Do "ulubionych" profili dodała ją też na Facebooku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów:

KPRM dodała do "ulubionych" grupę "Uwolnić Bohaterów Basenu Narodowego"facebook.com

Autor: mn//kdj/k / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości