Polska

Domowy arsenał

Polska

PAPMężczyzna trzymał w domu sześć karabinów, trzy pistolety i dwie kusze

Sześć karabinów, trzy pistolety i dwie kusze - taki, całkiem spory arsenał znaleźli policjanci w domu 60-letniego mieszkańca Krakowa. Za nielegalne posiadanie broni mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Dzielnicowy VIII Komisariatu Policji w Krakowie dowiedział się, że jeden z mieszkańców jego rejonu ma prawdopodobnie sporą ilość broni palnej w mieszkaniu. Postanowił to sprawdzić i wraz ze specjalną grupą z wydziału kryminalnego udał się w poniedziałek wieczorem do mieszkania podejrzanego mężczyzny. W trakcie poszukiwań, poza wiszącymi na ścianach strzelbami i karabinami, znaleziono także trzy pistolety i dwie kusze.

Sześćdziesięcioletni właściciel mieszkania został przewieziony do komisariatu, a broń zabezpieczono. Przesłuchiwany mężczyzna powiedział, że wiele lat temu broń tę odziedziczył po swoim bracie, który wyjechał do Ameryki.

Arsenał złożony z sześciu karabinów, trzech pistoletów i dwóch kusz przekazano do laboratorium kryminalistycznego, gdzie broń będzie poddana badaniom. Jeżeli okaże się – a według policji wszystko na to wskazuje – że broń jest sprawna technicznie, mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut nielegalnego posiadania broni za co grozi kara do 8 lat więzienia.

Źródło: tvn24.pl, CNN

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości