TVN24 | Polska

Policyjny pościg za 17-letnim motocyklistą

TVN24 | Polska

Autor:
bp
Źródło:
małopolska policja
Policyjny pościg za motocyklistą w Małopolsce
Policyjny pościg za motocyklistą w Małopolsce
wideo 2/5
Policyjny pościg za motocyklistą w Małopolsce

Małopolscy policjanci zatrzymali po pościgu 17-latka, który w niedzielę w Dobczycach nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Grozi mu więzienie i wysoki mandat za popełnione podczas ucieczki wykroczenia.

Jak poinformowała małopolska policja, do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 18.20 na ulicy Energetyków w Dobczycach (Małopolska). Funkcjonariusze, poruszający się nieoznakowanym radiowozem, próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę.

Pędził wąską drogą między drzewami

Gdy motocyklista usłyszał sygnały dźwiękowe, zaczął uciekać. Na nagraniu z pościgu, opublikowanym przez małopolską policję, widać, że prędkość radiowozu tuż przed wyprzedzaniem na wąskiej drodze pomiędzy drzewami wynosiła około 120 kilometrów na godzinę. W pewnym momencie funkcjonariusze zajechali drogę ściganemu i go zatrzymali.

- Kierującym motocyklem okazał się 17-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami - przekazała podinspektor Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi motocykliście do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe, w tym kierowanie motocyklem bez uprawnień.

Prawie stu skontrolowanych motocyklistów

Jak poinformowała Cisło, małopolscy policjanci z grupy SPEED skontrolowali w pierwszy weekend lipca blisko 100 osób kierujących motocyklami. Prawo jazdy stracił między innymi mężczyzna, który wiózł jednośladem jednocześnie dwie osoby - swoją córkę i dwuletniego wnuka. Czterech kierowców straciło prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, a kolejny odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp

Źródło: małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: małopolska policja

Pozostałe wiadomości