"Do you speak English? No, no, no"

 
TVN24Kazimierz Marcinkiewicz po angielsku umie się jedynie cieszyć

Ile słów w języku angielskim zna były polski premier, obecnie pracujący w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w stolicy Wielkiej Brytanii? Trzy - yes, yes i yes. Żart może i słaby, ale podobnie jest ze znajomością języka Szekspira przez Kazimierza Marcinkiewicza. "Super Express" go przepytał, a były premier egzamin ewidentnie - oblał.

Żeby sprawdzić językową sprawność Kazimierza Marcinkiewicza, "SE" wynajął dwóch native speakerów z warszawskich szkół językowych. Obydwaj starali się namówić byłego premiera na rozmowę w sprawie pracy. Niestety, nawet gdyby udało im się spotkać, to ze zrozumieniem Marcinkiewicza mieliby nie lada kłopot.

Poziom języka angielskiego dyrektora w EBOiR jest bowiem zatrważający. Po spędzeniu roku w Londynie, Kazimierz Marcinkiewicz nie potrafi sklecić prawidłowego zdania, o płynności wypowiedzi szkoda wspominać, a jego wymowa woła o pomstę do nieba.

Żeby ocenić sprawność językową naszego byłego premiera, lepiej jednak go usłyszeć, niż o tym czytać. Dlatego zamieszczamy specjalnie dla was pełne nagrania obu rozmów.

Tutaj wspomnimy jedynie, jakie posady "SE" zaproponował byłemu premierowi. Kazimierz Marcinkiewicz miał szansę pracy w nowopowstającym banku operującym w branży kanalizacyjnej. Albo kierować zespołem sprzątaczy. Były premier poprosił o przesłanie mu ofert na piśmie.

ŁUD

Źródło: Super Express

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości