Polska

"Do tej pory byliśmy lekceważeni. Ale OK". Kukiz zaprasza Dudę i Komorowskiego

Polska

Na kogo zagłosuje elektorat Pawła Kukiza?
tvn24Paweł Kukiz ma dla kandydatów propozycję

"Szanowni Kandydaci, skoro zabiegacie o głosy mojego elektoratu to spotkajcie się z nim!" - zaapelował do Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy Paweł Kukiz. Muzyk zaproponował im debatę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie i zaoferował, że może ją poprowadzić. "Co Wy na to?:)" - zapytał w serwisie społecznościowym. Jest już odpowiedź kandydata PiS.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich Paweł Kukiz zdobył 20,80 proc. głosów. Komentatorzy polityczni od dwóch dni zastanawiają się, kogo elektorat Kukiza poprze 24 maja. Sami kandydaci na każdym kroku gratulują muzykowi sukcesu i - w mniej lub bardziej oczywisty sposób - "puszczają oko" do jego wyborców.

W czasie niedzielnego wieczoru wyborczego Paweł Kukiz podkreślił, że nie będzie dysponował głosami swoich wyborców i wskazywał im, na kogo mają zagłosować.

Propozycja Kukiza

We wtorek na swoim profilu na Facebooku Kukiz jeszcze raz zaznaczył, że nie zamierza namawiać do "brania czy nie brania udziału w głosowaniu w II turze".

"Absolutnie również nie zamierzam wskazywać swojego kandydata bądź komunikować, że takiego nie posiadam" - poinformował.

Jak dodał, jest "szczerze zaskoczony", że "nagle okazuje się, iż jesteśmy najbardziej pożądaną przez kandydatów na urząd Prezydenta RP grupą elektoratu". "Do tej pory byliśmy bowiem wszyscy tak przez jedną, jak i drugą opcję lekceważeni. Ale OK" - zauważył.

Dla Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy Kukiz przygotował propozycję: spotkanie z jego wyborcami w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie (to właśnie tam odbywał się wieczór wyborczy muzyka). "Termin do ustalenia. Spotkajcie się z ludźmi, którzy zapytają Was o naszą przyszłość. O Polskę" - zaapelował do kandydatów i wyraził chęć poprowadzenia takiej debaty.

"Odpowiedzcie na nasze pytania a wówczas każdy z nas będzie wiedział czy iść na wybory a jeśli tak to na kogo oddać swój głos. Na tym właśnie polega demokracja. Co Wy na to?:)" - zwrócił się do Komorowskiego i Dudy.

Duda: "Ok, wchodzę"

Na odpowiedź kandydata PiS nie trzeba było długo czekać: "Ok, wchodzę" - napisał na Twitterze.

I dziennikarze i wielu z Was pyta, co zrobimy ze swoimi głosami. A często pytanie brzmi - co ja z nimi zrobię...

Posted by Pawel Kukiz on 12 maja 2015

Autor: kg//rzw/kwoj / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości