Polska

Do Moskwy z Tuskiem poleci wysłannik prezydenta

Polska

Aktualizacja:

- Na spotkanie prezydenta Władimira Putina z Donaldem Tuskiem pojedzie ktoś z Kancelarii Prezydenta - zapowiedział w radiu RMF FM Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Szef BBN zaznaczył, że prezydent i premier podczas ostatniego spotkania rozmawiali o tym, że sprawy naszych relacji z Rosją trzeba traktować z punktu widzenia naszego interesu państwowego w szerokim kontekście - bezpieczeństwa energetycznego w szczególności. Stąd pomysł, by w spotkaniu Putina z Tuskiem uczestniczył jeszcze przedstawiciel prezydenta. Kto pojedzie z premierem do Moskwy? Stasiak wyjaśnił, że nie będzie to osoba rangi Anny Fotygi, szefowej Kancelarii Prezydenta. - Nie chodzi o to, żeby wysyłać osobę, która będzie jakimś dodatkowym dygnitarzem. Żadnych takich intencji nie ma. To jest raczej taki gest, który pokazuje, że trzeba rozmawiać pospołu o sprawach ważkich i podstawowych dla Rzeczpospolitej Polskiej - mówił szef BBN.

Forum ds. wynoszenia materiałów operacyjnych Stasiak odniósł się także do sprawy nielegalnego wynoszenia i kopiowania materiałów operacyjnych Służby Kontrwywiadu Wojskowego (CZYTAJ WIĘCEJ). - Trzeba to wyjaśniać i myślę, że dobrym forum do rozwikłania tej sprawy, poza oczywiście instytucjami prawnymi, jest kolegium do spraw służb specjalnych. Tam należałoby taką rzecz przedyskutować, podobnie jak np. raport pani minister Julii Pitery - stwierdził szef BBN. - Jest kolegium do spraw służb specjalnych, gdzie jesteśmy wszyscy pod odpowiednią klauzulą obradujący. Porozmawiajmy o tym, porozmawiajmy o raportach. To jest dobre forum do tego - dodał.

mpj

Źródło: RMF FM, TVN24

Pozostałe wiadomości