Popularny szlak w Tatrach otwarty po remoncie, w Zakopanem tłumy turystów

Autor:
bp/gp
Źródło:
tvn24.pl, TPN
Oblężenie w Tatrach. W długi weekend Polacy ruszyli do Zakopanego (materiał z listopada)
Oblężenie w Tatrach. W długi weekend Polacy ruszyli do Zakopanego (materiał z listopada)TVN24
wideo 2/5
TVN24Oblężenie w Tatrach. W długi weekend Polacy ruszyli do Zakopanego

Droga pod Reglami, czterokilometrowy szlak łączący Dolinę Białego z Doliną Białej Łąki w Tatrach, jest już wyremontowana. Na popularnej trasie została utwardzona nawierzchnia, dzięki czemu łatwiej poruszać się na niej seniorom, rodzinom z dziećmi i osobom z niepełnosprawnościami. O zakończeniu prac Tatrzański Park Narodowy poinformował w trakcie długiego weekendu.

Zakończył się remont Drogi pod Reglami, liczącego ponad cztery kilometry długości szlaku turystycznego łączącego Dolinę Białego i Wielką Krokiew z Doliną Białej Łąki. Jak poinformowały władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, w ramach prac na trasie została utwardzona nawierzchnia, odnowione zostały też mostki.

Droga pod Reglami łatwiejsza do pokonania

W trakcie remontu wyrównane zostały nierówności, dzięki czemu Droga pod Reglami ma być łatwiejsza do pokonania - przede wszystkim dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi i dla osób z niepełnosprawnościami. Trasa jest też bardziej przyjazna dla rowerzystów.

Droga pod Reglami w Tatrach po remoncieTatrzański Park Narodowy
Droga pod Reglami w Tatrach po remoncieTatrzański Park Narodowy

"Woda opadowa będzie łatwiej odpływała, będzie mniej błota - co było częstą przyczyną wydeptywania nowych ścieżek omijających trudne odcinki, poza wytyczonym przebiegiem szlaku, i wpływało na postępującą erozję" - czytamy w komunikacie TPN.

Remont czterokilometrowego szlaku był prowadzony etapami od sierpnia.

Długi weekend w Tatrach. Tłumy turystów w Zakopanem

Przedłużony o jeden dzień weekend - w związku z przypadającym na piątek Świętem Niepodległości - przyciągnął w Tatry rzesze turystów. W piątek na zakopiance utworzyły się miejscami kilkukilometrowe korki, w sobotę około południa sytuacja na drogach jest nieco lepsza. Kierowcy stoją jedynie w pobliżu skrzyżowania w Skomielnej Białej. Podróż z Krakowa do Zakopanego zajmuje około dwóch godzin - o godzinę dłużej jechało się w piątek.

Z osobami wypoczywającymi w stolicy Tatr rozmawiał reporter TVN24 Tomasz Kanik. Jak mówili, jest drogo, ale trzeba planować wydatki tak, żeby móc wyjechać. Turyści podkreślają, że Zakopane jest unikalne, bo ma tradycję i jest gościnne, a nade wszystko sprzyja oderwaniu się od rzeczywistości.

- Można się wyluzować, odstresować od zajęć codziennego życia - powiedział reporterowi TVN24 jeden z odwiedzających Zakopane. Turyści podkreślają, że pensjonaty są pełne. - Jest bardzo tłoczno - usłyszał Tomasz Kanik. Również mieszkańcy Podhala potwierdzają, że do Zakopanego przyjechały tłumy, czemu sprzyja pogoda.

Jak dowiedział się od władz TPN reporter TVN24, w piątek na tatrzańskie szlaki wyszło nawet 10 tysięcy turystów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/gp

Źródło: tvn24.pl, TPN

Źródło zdjęcia głównego: Tatrzański Park Narodowy

Pozostałe wiadomości