Dla kogo Elbląg? Dziś II tura wyborów prezydenckich

Polska

Aktualizacja:

Dziś II tura przedterminowych wyborów prezydenta Elbląga. Zarówno kandydat PiS Jerzy Wilk, który wygrał pierwszą turę, jak i kandydatka PO Elżbieta Gelert są przekonani, że mają duże szanse na zwycięstwo. Na mocno zaostrzonym finiszu kampanii wyborczej wsparły ich najbardziej znane twarze obu ugrupowań z Donaldem Tuskiem i Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Nasilona kampania trwała do ostatnich godzin przed ciszą wyborczą. W piątek po południu w Elblągu przebywali jednocześnie premier Donald Tusk i szef PiS Jarosław Kaczyński. Na ulicach o głosy wyborców zabiegało - w imieniu swoich kandydatów - kilkudziesięciu parlamentarzystów obu partii.

Po pierwszej turze wyborów oba sztaby wyborcze - Jerzego Wilka i Elżbiety Gelert - deklarowały zadowolenie z uzyskanych wyników. Wilk zdobył 31,79 proc., a Gelert 21,25 proc. głosów.

Politycy PiS komentowali, że "wygrana tej pierwszej bitwy" jest zapowiedzią ostatecznego zwycięstwa. Działacze PO podkreślali natomiast, że sondaże dają w drugiej turze większe szanse ich kandydatce.

Autor: iwan / Źródło: PAP, tvn24.pl

Raporty: