Data wizyty księcia Williama i księżnej Kate w Polsce potwierdzona. Odwiedzą dwa miasta

Polska

Wizytę zapowiedziano w marcu (materiał z 03.03.2017)Fakty TVN
wideo 2/2

Pałac Kensington poinformował na swoim profilu na Twitterze, że książę William i księżna Kate odwiedzą Polskę i Niemcy w dniach 17-21 lipca.

Księżna i książę Cambridge Kate i William w lipcu mają odwiedzić Warszawę, Gdańsk, Berlin, Heidelberg i Hamburg.

"Cieszę się na wizytę Księcia i Księżnej Cambridge w Polsce"

Pierwszy raz informację o planowanej podróży do Polski Pałac Kensington podał w marcu tego roku. Potwierdził je wtedy prezydencki minister Krzysztof Szczerski. "Wizyta odzwierciedla szerokie i głębokie partnerstwo pomiędzy Wielką Brytanią a Polską" - poinformował Pałac Kensington w oświadczeniu.

Oprócz Polski Wiliam i Kate odwiedzą w lipcu Niemcy. "Cieszę się na wizytę Księcia i Księżnej Cambridge w Polsce w lipcu. Wizyta pokazuje szczególną więź pomiędzy UK a Polską" - napisał na Twitterze ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott.

Szczerski: Kate i William będą miłymi gośćmi w Polsce

- Polska para prezydencka z przyjemnością przywita ich w naszym kraju w lipcu tego roku - powiedział w marcu Szczerski. - Para prezydencka z radością przyjęła wiadomość o woli złożenia wizyty w Polsce przez Księcia i Księżną Cambridge. Księżna Kate i książę William będą miłymi gośćmi w Polsce - dodał.

- Wizytę tę odczytujemy jako potwierdzenie serdecznych więzi między naszymi krajami i narodami. Naszą intencją jest, by pobyt pary książęcej połączył elementy wizyty oficjalnej i czas prywatny obu par - mówił minister.

Autor: mart/sk / Źródło: tvn24.pl, PAP