TVN24 | Polska

Dariusz Piontkowski wraca do pracy

TVN24 | Polska

Autor:
akr/kg
Źródło:
TVN24, PAP, tvn24.pl
Rzecznik rządu: Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski, Jacek Ozdoba skierowani na kwarantannę
Rzecznik rządu: Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski, Jacek Ozdoba skierowani na kwarantannęTVN24
wideo 2/21
TVN24Rzecznik rządu: Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski, Jacek Ozdoba skierowani na kwarantannę

"Dziś otrzymałem negatywny wyniki testu na obecność wirusa SARS-CoV-2" - oznajmił w mediach społecznościowych minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Rzeczniczka tego resortu Anna Ostrowska wyjaśniała zaś, że oznacza to koniec kwarantanny szefa MEN, który "będzie mógł wrócić do stacjonarnej pracy w ministerstwie". Formalnie Piontkowski sprawuje funkcję do czasu powołania na ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. O negatywnym wyniku testu poinformował również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który przebywał na kwarantannie.

W piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, który przebywa od poniedziałku na kwarantannie, poinformował na Twitterze, że otrzymał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Skomentowała to później rzeczniczka prasowa resortu edukacji Anna Ostrowska. - Potwierdzam, że minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski otrzymał dziś negatywny wynik testu - przekazała. Dodała, że "to oznacza, że minister edukacji kończy dziś czas kilkudniowej kwarantanny i będzie mógł wrócić do stacjonarnej pracy w ministerstwie".

CZYTAJ TAKŻE: Prawie cały rząd na jednym zdjęciu. Kogo zabrakło? >>>

Piontkowski ministrem do czasu powołania Czarnka

W poniedziałek szef MEN został skierowany na kwarantannę po tym, jak miał kontakt ze wskazanym na nowego ministra połączonych resortów edukacji i nauki posłem Prawa i Sprawiedliwości Przemysławem Czarnkiem, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Również w poniedziałek na kwarantannę z tego samego powodu zostali skierowani także wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Chociaż prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w składzie Rady Ministrów, na uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego nie został jednak zaprzysiężony kandydat na ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek ze względu na odbywaną kwarantannę.

W związku z tym prezydent nie odwołał z funkcji ministrów edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka. Do momentu powołania Czarnka na ministra edukacji i nauki zarówno Piontkowski, jak i Murdzek pozostają członkami rządu.

Zmieniony rząd Mateusza Morawieckiego składa się z 14 ministerstw. W poprzedniej formie resortów było 20.

CZYTAJ NA KONKRET24: Mniej resortów, ale ministrów niewiele mniej. Rząd niezbyt odchudzony >>>

Szef MON wykonał test na koronawirusa. "Jest ujemny"

O negatywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował w poniedziałek również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

"Po przebywaniu w izolacji, dziś otrzymałem wynik testu na obecność koronawirusa. Jest ujemny. Wszystkim, którzy walczą ze skutkami pandemii życzę zdrowia i siły. Pamiętajmy o przestrzeganiu wszystkich zaleceń i bądźmy odpowiedzialni" - napisał na Twitterze.

Błaszczak poinformował w środę rano, że poddał się kwarantannie po stwierdzeniu zakażenia u generała dywizji Jarosława Gromadzińskiego, dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej, z którym miał kontakt. Dodał wówczas, że wykonuje swoje obowiązki z domu oraz że nie ma objawów.

Autor:akr/kg

Źródło: TVN24, PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański/PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości