Czy Putin może odejść bez rozlewu krwi? Michaił Chodorkowski w rozmowie z TVN24 BiS

Polska

tvn24Michaił Chodorkowski w TVN24 BiS

Z Michaiłem Chodorkowskim - rosyjskim opozycjonistą i założycielem Fundacji Open Russia, wieloletnim więźniem Władimira Putina - rozmawiał Jacek Stawiski z TVN24 BIS. Cała rozmowa już w poniedziałek w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS o 19:55.

Chodorkowski mówił w wywiadzie dla TVN24 BiS o tym, czy Władimirowi Putinowi powinno pozwolić się odejść bez ponoszenia konsekwencji.

- Jeżeli chodzi o obecną sytuację, która jest w Rosji, trudno byłoby mówić o sytuacji, w której Putin mógłby spokojnie odejść. Stworzyło się zbyt wiele bolesnych punktów, które mogłyby dla niego skutkować zbyt przykrymi konsekwencjami - powiedział Chodorkowski.

- Zbyt wiele osób twierdzi, że nie można spokojnie dać odejść człowiekowi, który dokonał takich czynów. Chodzi o to, że wiele osób straciło swoje majątki, mienie, wiele osób jest zamykanych w więzieniach, no i oczywiście o wojnę na Ukrainie. Gdyby się jednak okazało, że prezydent zamierza odejść bez rozlewu krwi, to właśnie powinniśmy mu dać odejść bez rozlewu krwi - dodał gość TVN24 BiS.

"Rycerz Wolności"

Michaił Chodorkowski otrzymał nagrodę "Rycerz Wolności". Jest ona corocznie przyznawana przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego wybitnym postaciom, które przyczyniły się do promocji wartości demokratycznych.

Autor: mw//rzw / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: tvn24