TVN24 | Polska

Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej? Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
Andrzej Dera: chcemy zakończyć spór z Unią Europejską
TVN24Andrzej Dera: chcemy zakończyć spór z Unią Europejską

W sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 respondenci zostali zapytani, czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. 43 procent z nich odpowiedziało na to pytanie twierdząco, a 48 procent stwierdziło z kolei, że polityka obecnie rządzących nie niesie takiego ryzyka. Zdania w tej sprawie nie miało 9 procent ankietowanych.

W sondażu, jaki Kantar przeprowadził dla "Faktów" TVN i TVN24, respondentom zadano pytanie: "Czy Pana (Pani) zdaniem polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej?".               

43 procent respondentów odpowiedziało na to pytanie twierdząco, przy czym 27 procent - że "zdecydowanie tak", a 16 procent - "raczej tak" . Niemal połowa pytanych, 48 procent, stwierdziła z kolei, że polityka rządu PiS nie niesie takiego ryzyka, przy czym 33 procent udzieliło odpowiedzi "raczej nie", a 15 procent - "zdecydowanie nie". 

Czy polityka rządu PiS może doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej? Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24TVN24

Zdania w tej sprawie nie miało 9 procent ankietowanych.

Czytaj także: Jak Polacy oceniają zmiany w sądownictwie? Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 22-23 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości