Czołowe zderzenie z ciężarówką. Zginęła kobieta, 10-latka trafiła do szpitala

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24 PAP
TVN24Śmiertelny wypadek w miejscowości Beznatka

Samochód osobowy zderzył się z ciężarowym w miejscowości Beznatka koło Kalisza (Wielkopolska). W wypadku zginęła 30-letnia kobieta, a 10-latka, która była w aucie, została zabrana do szpitala. Policja wyjaśnia, dlaczego kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu.

Do zdarzenia doszło około godziny 18 na drodze wojewódzkiej pomiędzy miejscowościami Kalisz i Turek, w miejscowości Beznatka. – W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy: samochód ciężarowy i samochód osobowy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym z samochodu osobowego i ciężarowego – przekazał mł. kpt. Damian Knop ze straży pożarnej w Kaliszu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Tragiczny wypadek w miejscowości Beznatka pod Kaliszem. Zginęła 30-letnia kobietaTVN24

Zginęła na miejscu

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta kierująca peugeotem, jadąc od strony Kalisza w kierunku Turku, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z ciągnikiem siodłowym z naczepą - poinformowała asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

- Śmierć na miejscu poniosła kierująca pojazdem osobowym. Natomiast pasażer, dziecko w wieku około 10 lat, zostało zabrane do szpitala w Kaliszu - przekazał mł. kpt. Knop. - Dziecko doznało powierzchownych obrażeń ciała, stan stabilny, bez utraty przytomności. Przebywa na chirurgii dziecięcej - powiedział Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu.

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24 PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24