Czołowe zderzenie karetki z ciężarówką. 6 rannych

TVN24

targeoDo wypadku doszło w Opalenicy

Sześć osób - w tym dziecko - zostało rannych w wypadku w Opalenicy (Wielkopolskie). Na jednym ze skrzyżowań karetka pogotowia czołowo zderzyła się z samochodem ciężarowym. Wcześniej zahaczyła o samochód osobowy. Ranni trafili do szpitali w Poznaniu i Nowym Tomyślu.

Jak powiedział TVN24 rzecznik prasowy straży pożarnej w Nowym Tomyślu Andrzej Łaciński, do wypadku doszło na jednym ze skrzyżowań w Opalenicy przy zjeździe w kierunku Poznania. - Prawdopodobnie doszło do otarcia BMW z karetką pogotowia a następnie ambulans zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym - powiedział Łaciński.

W zderzeniu rannych zostało sześć osób. Najbardziej poszkodowani są kierowca karetki, ratownik oraz transportowane przez ambulans dziecko i jego opiekun. Kierowcy samochodu ciężarowego i BMW doznali lekkich obrażeń. Ranni trafili do szpitali w Poznaniu i Nowym Tomyślu. Na miejscu pracują policyjni technicy, którzy ustalają przyczyny wypadku. Andrzej Łaciński dodał, że karetka pogotowia nie była pojazdem uprzywilejowanym, bo nie jechała na sygnale.

Autor: dp//bgr / Źródło: tvn24