Polska

"Człowek z blizną" zatrzymany w Wielkiej Brytanii

Polska

Piotr K

Groźny przestępca, Piotr K., znany jako "człowiek z blizną", został zatrzymany w Wielkiej Brytanii w związku z brutalnym zabójstwem Polaka miesiąc temu w Bolton. Piotr K. w grudniu uciekł ze szpitala psychiatrycznego, był ścigany dwoma europejskimi nakazami aresztowania.

K. był jednym z sześciu mężczyzn zatrzymanych w związku z brutalnym zabójstwem Polaka w lutym w Bolton, w Wielkiej Brytanii.

Posługiwał się fałszywymi danymi

Jak powiedziała Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, właśnie to zatrzymanie - po zabójstwie pod Manchesterem - doprowadziło do zatrzymania Piotra K., który był podejrzany o inne zabójstwo, z 2006 r.

- Posługiwał się fałszywymi danymi, przedstawiał się jako Bartosz K. Nie został aresztowany w tej sprawie, ale zostały od niego pobrane odciski palców. Przesłano je nam do sprawdzenia i okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma europejskimi nakazami aresztowania - dodała Kuc.

Brutalne morderstwo w Bolton

6 lutego w Bolton pod Manchesterem z zaparkowanego samochodu wyskoczyła grupa uzbrojonych mężczyzn i zaatakowała przechodzącego obok 39-letniego Polaka. Mieli przy sobie maczety, noże i kij bejsbolowy.

Polak został dwukrotnie pchnięty nożem w korpus, miał głębokie rany cięte głowy, ramienia i uda. Zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń. W związku z tym zabójstwem zatrzymano wówczas w sumie siedem osób.

Uciekł z zakładu zamkniętego

Piotr K. wcześniej był jednym z podejrzanych w sprawie o zabójstwo, do którego doszło w 2006 roku w Krakowie. Sąd umorzył jednak postępowanie ze względu na niepoczytalność mężczyzny.

Krakowski sąd zdecydował jednak, że mężczyzna trafi do zakładu zamkniętego. W grudniu 2015 roku Piotr K. uciekł ze szpitala dla psychicznie chorych w Międzyrzeczu i od tamtej pory był ścigany dwoma europejskimi nakazami aresztowania.

Autor: mm/ja / Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości