TVN24 | Polska

Kierowca ominął leżącego na pasach. Chwilę później po pieszym przejechał bus

TVN24 | Polska

Autor:
tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Częstochowie
Do zdarzenia doszło w Częstochowie mapa google
wideo 2/4
mapa googleDo zdarzenia doszło w Częstochowie

Policja szuka kierowcy białego tira, który - w środę w nocy w Częstochowie (woj. śląskie) - ominął leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę. Chwilę później po pieszym przejechał bus. Mężczyzna nie przeżył.

- Mężczyzna o nieustalonej dotąd tożsamości zginął w środę w nocy po potrąceniu w rejonie przejścia dla pieszych w centrum Częstochowy - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Wstępne ustalenia wskazywały, że 42-letni kierowca busa marki Mercedes najechał na niego, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość i zatrzymali go. Był w stanie po spożyciu alkoholu - badanie wykazało 0,32 promila alkoholu.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Kierowca białego tira poszukiwany

Policja szuka kierowcy białego tira, który miał przejeżdżać przez przejście, na którym leżał mężczyzna. - Poszukujemy kierującego białym iveco, który ominął leżącego na pasach mężczyznę około godziny 4 przy Alei Wolności 8 zaraz przed tym, jak najechał na niego kierujący mercedesem - przekazała Chyra-Giereś. I zaapelowała o pilny kontakt z najbliższą jednostką policji lub dyżurnym pod numerem telefonu 478581255.

Funkcjonariusze proszą też o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości