Polska

Czarny koń polskich wyborów rozpoczął kampanię

Polska

Aktualizacja:
TVN24Jednemu przewodniczącemu nowej partii z pewnością nie można odmówić - poświęcenia

Ędward Ącki, ongiś znany jako Szymon Majewski, kampanię rozpoczął wieszając się. Nie było to bynajmniej rozpoczęcie i zakończenie w jednym - jedynie spektakularny sposób na zaprezentowanie swoich poglądów i programu wyborczego.

Prezentacja partii odbyła się w Warszawie na rogu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej.

Spotkanie poprowadzili Szefowa Sztabu Wyborczego Partii ĘĄ – Andżelika Radziwiłł i Osobisty Asystent Ędwarda Ąckiego – Andrzej Ciepły. Partia zaprezentowała swoje logo oraz billboard. Zbierano też podpisy na liście poparcia kandydatury Ędwarda Ąckiego w zbliżających się wyborach do Sejmu.

Ku zaskoczeniu zebranych Ędward Ącki osobiście powiesił się na swoim billboardzie wyborczym. Podkreślił tym samym, że stawia na szczerość.

- Inni kandydaci wiszący na billboardzie kłamią! Oni wcale nie wiszą! Oni są wydrukowani! Tylko ja wiszę naprawdę! – powiedział Ędward Ącki.

Partia ĘĄ przedstawiła swoje postulaty: niższe podatki (dla tych, którzy oddadzą głos na partię), likwidację bezrobocia (zatrudnienie bezrobotnych na fikcyjnych etatach) oraz pełne równouprawnienie kobiet (zobowiązanie producentów telewizorów do dołączania dwóch pilotów do każdego odbiornika).

Prezentacja partii ĘĄAndżelika RadziwiłłTVN24

Jak zapowiedział przewodniczący Ącki, już wkrótce partia przeprowadzi akcję rozdawania mieszkań i samochodów.

- Żarty się skończyły! – krzyczał Ącki. – Czas na partię ĘĄ!

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24