Służby w akcji i śledztwa z polityką w tle 

TVN24 | Polska

Autor:
red.
Źródło:
TVN24
TVN24W "Czarno na białym" służby w akcji i śledztwa z polityką w tle

Wieczorem w "Czarno na białym" sprawa ujawnionych informacji ze śledztwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym, która miała należeć do byłej pary prezydenckiej Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Pojawi się także próba poznania innych spraw, które dla rządzących są niewygodne. Magazyn dzisiaj o 20.30 w TVN24.

"Każdy może sobie ocenić i wyrobić opinię" - tak politycy PiS komentują ujawnione przez CBA i prokuraturę, tajne dotychczas, wrażliwe informacje ze śledztwa w sprawie wilii rzekomo należącej do Kwaśniewskich. To osiem godzin nagrań z podsłuchów i setki stron dokumentów. To także bezprecedensowa sytuacja, bo zazwyczaj trudno o choćby podstawowe informacji o sprawie. Dlaczego ujawniono między innymi dane wrażliwe i treść prywatnych rozmów? Pytają o to Monika Cwalina-Kucharczyk i Jacek Smaruj. 

Próba poznania szczegółów niewygodnych spraw

W programie pojawi się także pytanie, dlaczego akurat właśnie z tej sprawy ujawniono materiały i - w nawiązaniu do słów jednego z polityków PiS - czy Polacy będą mogli poznać też dokumenty i "wyrobić sobie opinię" na temat kilku innych głośnych i ważnych śledztw? Czy poznamy materiały śledczych dotyczące SKOK-ów, GetBack, w sprawie prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, afery PCK czy tak zwanej afery hejterskiej? Artur Warcholiński pokaże, jak wyglądała próba poznania szczegółów spraw, które dla rządzących są niewygodne. 

W programie wnikliwie przeanalizowane zostaną także działania służb w śledztwach, których wynikiem z pewnością zainteresowani są rządzący. Chodzi o sprawy, w centrum których są osoby do niedawana związane z PiS-em, a dziś robiące rzeczy dla rządzących bardzo niewygodne. To Tomasz Kaczmarek, słynny były agent CBA i Marian Banaś, obecny szef NIK-u. W tym samym dniu jeden został zatrzymany, a w sprawie drugiego dokonano serii przeszukań. Czy można mówić tu o przypadku i jaka jest w tej sprawie rola służb? O tym Cyprian Jopek. 

Program "Czarno na białym" w środę o 20.30 w TVN24.

red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24