Coraz mniej Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu

Fakty TVNMaleje odsetek Polaków, którzy wierzą, że w Smoleńsku doszło do zamachu

67 proc. Polaków nie wierzy, że katastrofa smoleńska była wynikiem zamachu - pokazuje najnowszy sondaż przeprowadzony dla "Faktów TVN". 23 proc. jest przeciwnego zdania. Odsetek tych, którzy uważają, że w Smoleńsku doszło do zamachu w porównaniu z ubiegłym rokiem zmalał aż o 13 punktów procentowych. Aż trzy czwarte Polaków uważa natomiast, że wyniki prac zespołu Antoniego Macierewicza nie są wiarygodne.

Ankietowanych zapytano o to, czy po tym, jak prof. Rońda przyznał, że uzasadniając przebieg katastrofy w Smoleńsku kłamał i posługiwał się fałszywymi dowodami, wyniki prac zespołu Antoniego Macierewicza są wiarygodne. 75 proc. odpowiedziało na to pytanie przecząco. 12 proc. Polaków wciąż uznaje ustalenia zespołu za wiarygodne, natomiast 13 proc. nie wie.

Z kolei na pytanie, czy katastrofa smoleńska była wynikiem zamachu, 67 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie, 23 proc. tak, 10 proc. stwierdziło, że nie wie.

Trzy czwarte Polaków uważa, że wyniki prac zespołu Macierewicza nie są wiarygodneFakty TVN

Sondaż został przeprowadzony telefonicznie w dn. 25-26 października 2013 roku na 1001-osobowej próbie respondentów przez MillwardBrown na zlecenie "Faktów" TVN

Autor: kg/tr / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Raporty:
Pozostałe wiadomości